Anksioznost

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Masamune » 13 Dec 2021, 11:17

Nemam ni namjeru da te ubjeđujem ni u šta. To je svakako nemoguća misija, jer ti je svjetonazor po mnogim pitanjima poprilično talibanski.

Ne možeš ti zaspati mirno, a da makar jednom dnevno ne ukažeš na dekadenciju na zapadu, pa si iskoristio i ovu temu za te priče.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by The 51st State » 13 Dec 2021, 11:23

ubjedi me u suprotno argumentima, mada ih ne mozes imati pa ides na tu foru talibani buuu.

pa nema to veze sa mnom i mojim snom nego sa cinjenicama i neoborivim argumentima, tvoja projekcija je irelevanto za ovaj slucaj.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Masamune » 13 Dec 2021, 11:35

Argument ti je uglavnom baziran na reprezentativnim podacima koje Zapad nudi "na izvoli" dok predjeli gdje su tvoja braća većinska nisu uopšte transparentni po pitanju toga i mnogo čega drugog. Samo zato što nema podataka smatrate da je tamo idila, da nema anksioznosti, nasilja nad ženama i slično. Mnoge unbiased studije govore upravo o tome da ne postoje podaci ili da nisu transparentni, a ubiste se o pričama kako tradicionalne vrijednosti čuvaju sve - pa i od anksioznosti. To zašto Zapad nudi to sve na izvoli nije zbog talibana poput tebe da ih možete pljuvati na svakom ćošku, već zbog drugih potreba.

Nema to veze sa mojom projekcijom. Ne diskutujemo od jučer, već par godina unazad kako na ovom forumu tako i na klixu. Iskustvo me je naučilo da je gubitak vremena ulaziti u diskusije sa ljudima poput tebe. Ti si samo jedna obrazovana verzija Šmrčka.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by The 51st State » 13 Dec 2021, 11:40

nije tacno, argument je baziran na cinjenici da su zapadne zemlje vodece u tim statistikama, a ste se tice tvoje druge tvrdnje nemoj mislim da sam te vise puta razuvjerio u taj mit koji si sebi stvorio u glavi ali nikako da ga se otreses u raspravi. prosto ljudi sa svrhom u zivotu koja nije primarno vezano za materijalizam se lakse nose sa psihickim tegobama i to svi relevantni podaci potvrdjuju. tvoj licni bias ti ne dozvoljava da tu prostu cinjenicu svaris, iako se volis folirati da si neki slobodomislisac ili ta neka fora :D.

pa nemoj gubiti vrijeme, razuvjeri me argumentovano kako sto ja tebe razuvjeravam pa onda pobjegnes u licne sfere, kukavicki je to.
Last edited by The 51st State on 13 Dec 2021, 11:45, edited 1 time in total.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80677
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7244 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: Anksioznost.

Post by spacebound » 13 Dec 2021, 11:43

:rol
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Mala_Mu » 13 Dec 2021, 11:49

Mislim da je momak trazio preporuku tj kontakt osobe kojoj bi se mogao obratiti.
A ne sad da vi dajete licno misljenje o njegovoj anksioznoscu i uzrocima iste. Imaju druge teme za diskusiju o tome. Ili pomozite ili sutite, a ne potencijalno mu otezavati situaciju.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Masamune » 13 Dec 2021, 11:54

The 51st State wrote: 13 Dec 2021, 11:40 nije tacno, argument je baziran na cinjenici da su zapadne zemlje vodece u tim statistikama, a ste se tice tvoje druge tvrdnje nemoj mislim da sam te vise puta razuvjerio u taj mit koji si sebi stvorio u glavi ali nikako da ga se otreses u raspravi. prosto ljudi sa svrhom u zivotu koja nije primarno vezano za materijalizam se lakse nose sa psihickim tegobama i to svi relevantni podaci potvrdjuju. tvoj licni bias ti ne dozvoljava da tu prostu cinjenicu svaris, iako se volis folirati da si neki slobodomislisac ili ta neka fora :D.

pa nemoj gubiti vrijeme, razuvjeri me argumentovano kako sto ja tebe razuvjeravam pa onda pobjegnes u licne sfere, kukavicki je to.
Bezveze poturaš argumente koji nemaju neke veze sa anksioznošću, tj. sa triggerima iste samo da bi opet pokušavao opravdati priče o dekadentnom zapadu. To što Amerika otvoreno govori da imaju 40mil ljudi koji boluju od toga, a dok tvoji šute o svemu, nije argument kako je materijalizam glavni krivac. Triggeri iste uglavnom nemaju veze sa materijalizmom, ali ti to ne znaš.

Ali evo Spejs nas nadgleda... ne bih dalje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by The 51st State » 13 Dec 2021, 12:00

MarlboroGold wrote: 13 Dec 2021, 11:54
The 51st State wrote: 13 Dec 2021, 11:40 nije tacno, argument je baziran na cinjenici da su zapadne zemlje vodece u tim statistikama, a ste se tice tvoje druge tvrdnje nemoj mislim da sam te vise puta razuvjerio u taj mit koji si sebi stvorio u glavi ali nikako da ga se otreses u raspravi. prosto ljudi sa svrhom u zivotu koja nije primarno vezano za materijalizam se lakse nose sa psihickim tegobama i to svi relevantni podaci potvrdjuju. tvoj licni bias ti ne dozvoljava da tu prostu cinjenicu svaris, iako se volis folirati da si neki slobodomislisac ili ta neka fora :D.

pa nemoj gubiti vrijeme, razuvjeri me argumentovano kako sto ja tebe razuvjeravam pa onda pobjegnes u licne sfere, kukavicki je to.
Bezveze poturaš argumente koji nemaju neke veze sa anksioznošću, tj. sa triggerima iste samo da bi opet pokušavao opravdati priče o dekadentnom zapadu. To što Amerika otvoreno govori da imaju 40mil ljudi koji boluju od toga, a dok tvoji šute o svemu, nije argument kako je materijalizam glavni krivac. Triggeri iste uglavnom nemaju veze sa materijalizmom, ali ti to ne znaš.

Ali evo Spejs nas nadgleda... ne bih dalje.
cekaj, jeli iz anksioznosti nastaje depresija, jeli zapad vodeci u tim statistikama, nije papua nova gvineja pa da na njih referiram .
moji ne sute o tome, vjerovo ili ne i kod njih ima doktora i clanovi su svih svjetskih institucija koje sa bave tim problemima, tvoja bigotrija je nedostatan argument.

sto se tice nadzora, momak je vec kontatkirao sa Zizi koja mu je dala preporuku pa ne vidim razlog da se ne prosiri prica.
Last edited by The 51st State on 13 Dec 2021, 12:02, edited 1 time in total.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80677
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7244 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: Anksioznost.

Post by spacebound » 13 Dec 2021, 12:01

De bolan, vas dvojica, je li dosta?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Masamune » 13 Dec 2021, 12:05

Jeste... rekao sam što imam reći.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Zagorka » 13 Dec 2021, 16:12

Melek wrote: 13 Dec 2021, 07:04
spacebound wrote: 13 Dec 2021, 06:27

Sram te bilo. Dao Bog da nikad ne osjetis kako je, niti neko tebi blizak, pa da sa njim prolazis kroz te muke.
Pa nisam ja to ni sa kakvim prezirom ili sarkazmom ustvrdio. Cinjenica je da su anksiozni ljudi strasljivi.
Dovoljno hrabra i pragmaticna osoba nikad nije anksiozna. Odnosno, hocu reci da treba mnogo stosta da
se desi da se nervno slomi jedna takva osoba. Medjutim, danas imamo trend da se mladi ljudi doslovno
svega boje, nemaju snage uhvatiti se u kostac ni sa cim i sve im je nepremostiva prepreka. To je neki novi
fenomen danasnjice. Naravno, ne govorim o ljudima koji su dozivjeli uzasne neke traume pa su postali
anksiozni vec bas o ovoj cudnoj pojavi danasnjice.

Kakav niz nasumično ispaljenih misli.
Ne možemo formirati stav na vlastitom ubjeđenju.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Zagorka » 13 Dec 2021, 16:15

MarlboroGold wrote: 13 Dec 2021, 09:50 Ne moraš se slagati, ali to je tako. To nikad nije ni bio fenomen današnjice.

To što je globalizacija dovela do toga da sad iz kuće vidiš neku Shanique-u u Americi koja smatra da je muškarac, pa iz toga povlačiš određene paralele je druga priča. Prije su ljudi uglavnom znali samo šta se dešava u komšiluku, pa nisi ni imao dodira sa određenim fenomenima izvan tog društva. A i ono što se dešavalo u komšiluku ljudi su krili od svijeta, pa je generalno vladala slika "meda i mlijeka".

Anksioznost je uvijek bila prisutna. Ljudi su oduvijek ganjali da budu dio grupe ili grupa i da ne budu škartirani od većine, a otuda i razni pritisci pod kojima su pucali.
:ok

Ne mogu nikako ove bumerske spike, pederi su nova moda, adhd nije postojao, anksioznosti nije bilo.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Mon
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4286
Joined: 10 Jan 2021, 18:55
Has thanked: 3440 times
Been thanked: 4017 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Mon » 13 Dec 2021, 16:24

MarlboroGold wrote: 13 Dec 2021, 09:50 Ne moraš se slagati, ali to je tako. To nikad nije ni bio fenomen današnjice.

To što je globalizacija dovela do toga da sad iz kuće vidiš neku Shanique-u u Americi koja smatra da je muškarac, pa iz toga povlačiš određene paralele je druga priča. Prije su ljudi uglavnom znali samo šta se dešava u komšiluku, pa nisi ni imao dodira sa određenim fenomenima izvan tog društva. A i ono što se dešavalo u komšiluku ljudi su krili od svijeta, pa je generalno vladala slika "meda i mlijeka".

Anksioznost je uvijek bila prisutna. Ljudi su oduvijek ganjali da budu dio grupe ili grupa i da ne budu škartirani od većine, a otuda i razni pritisci pod kojima su pucali.

A i pritisak drustva je veci danas nego prije, jer je zahvaljujuci komunikacijskim vezama, sredina od koje zelim da budem prihvacena mnogo sira i razlicit-ija nego u vrijeme mojih pokojnih roditelja.
Anxiety i depresija su stvarne bolesti koje se ne mogu izlijeciti sa: walk it off.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Melek » 13 Dec 2021, 19:31

Zagorka wrote: 13 Dec 2021, 16:12
Melek wrote: 13 Dec 2021, 07:04

Pa nisam ja to ni sa kakvim prezirom ili sarkazmom ustvrdio. Cinjenica je da su anksiozni ljudi strasljivi.
Dovoljno hrabra i pragmaticna osoba nikad nije anksiozna. Odnosno, hocu reci da treba mnogo stosta da
se desi da se nervno slomi jedna takva osoba. Medjutim, danas imamo trend da se mladi ljudi doslovno
svega boje, nemaju snage uhvatiti se u kostac ni sa cim i sve im je nepremostiva prepreka. To je neki novi
fenomen danasnjice. Naravno, ne govorim o ljudima koji su dozivjeli uzasne neke traume pa su postali
anksiozni vec bas o ovoj cudnoj pojavi danasnjice.

Kakav niz nasumično ispaljenih misli.
Ne možemo formirati stav na vlastitom ubjeđenju.
Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24272
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6312 times
Been thanked: 5524 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Zizi » 13 Dec 2021, 19:34

Melek wrote: 13 Dec 2021, 19:31
Zagorka wrote: 13 Dec 2021, 16:12


Kakav niz nasumično ispaljenih misli.
Ne možemo formirati stav na vlastitom ubjeđenju.
Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Nije svako rođen sa istim obrambenim mehanizmima.
Zato ti me stoji poređenje.

Mogu li se tvoja djeca porediti sa tobom?

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Zagorka » 13 Dec 2021, 19:59

Melek wrote: 13 Dec 2021, 19:31
Zagorka wrote: 13 Dec 2021, 16:12


Kakav niz nasumično ispaljenih misli.
Ne možemo formirati stav na vlastitom ubjeđenju.
Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Ne možeš sebi pripisati zasluge za zelene oči, visinu, i činjenicu da ti nije pojačana funkcionalnost između amigdale i limbičkog sustava.

Traumatično djetinjstvo i sustavan višegodišnji stres mogu doprinijeti, ne i biti isključiv uzrok.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by MunDzi » 13 Dec 2021, 20:18

Melek wrote: 13 Dec 2021, 19:31
Zagorka wrote: 13 Dec 2021, 16:12


Kakav niz nasumično ispaljenih misli.
Ne možemo formirati stav na vlastitom ubjeđenju.
Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Ali si zato takav kakav jesi.
Problem i jeste u tome sto si ubjedjen da si ispo dobar.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24272
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6312 times
Been thanked: 5524 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Zizi » 13 Dec 2021, 20:28

MunDzi wrote: 13 Dec 2021, 20:18
Melek wrote: 13 Dec 2021, 19:31

Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Ali si zato takav kakav jesi.
Problem i jeste u tome sto si ubjedjen da si ispo dobar.
:D.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Melek » 14 Dec 2021, 06:05

MunDzi wrote: 13 Dec 2021, 20:18
Melek wrote: 13 Dec 2021, 19:31

Pa eto sad.. Mene mlatilo čim je prije stizalo, klečo na riži i kuruzima, još se sjećam stisnutih i iskeženih zuba tzv “ćaće” kad se iživljava. I nisam podtabletli. A ovi danas, gladiš ih niz dlaku, privilegija nad privilegijom i ono depa i papa tablete. Ma hajte molim vas. Društvena retardacija jadna. Anomalija. Inije to nikakva bolest to je nešto drugo. Ne znam šta al je nešto drugo. Iblizluk?
Ali si zato takav kakav jesi.
Problem i jeste u tome sto si ubjedjen da si ispo dobar.
Odjebi.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Anksioznost.

Post by Masamune » 14 Dec 2021, 07:06

:D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest