Bipolarni poremecaj

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2023, 19:59

Nema na čemu.
Naša psihologinja nije redovna, uglavnom dolazi tu da se kladi na fudbalske događaje i tako to' :hihi

Odaslao sam poruku preko neke osobe, pa valjda se pojavi.

Ali doći će. Obilazi ti pomalo, ona svima pomogne.
online

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 25003
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7026 times
Been thanked: 6689 times
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Koraci_u_noci » 20 Nov 2023, 21:17

Ovo je ustvari klub anonimnih (bipolarno) poremecenih
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32216
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19512 times
Been thanked: 16915 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Morgen » 20 Nov 2023, 21:46

Meni se desilo nešto jako ružno sa jedno bipolarnom osobom. Najverovatnije tad se skinula sa terapije. Naime, ja sam 2020. bila 5 meseci na bolovanju i ona je to nekako jako lično shvatila, kao da ja ne dolazim na posao zbog nje. Ona me je toliko ogovarala kod kolega kako meni pada napamet da idem na bolovanje.

Kad sam ja saznala za to opankavanje rekla sam joj da više ne želim da imam bilo kakav privatan kontakt s njom samo strogo poslovno. Ona to nikako nije mogla da akceptira, pisala mi je, prilazila mi je stalno. Ja sam bila odlučna i rekla da ne želim takve ljude oko sebe. Onda je jednog dana došla i pokazala mi je rane na rukama i nogama kako se samopovređivala…(žiletom) i da mi tako da osecaj krivice. Nisam popustila.
Onda sam i saznala za njen bipolarni poremecaj.

Meni je nje jako zao, ali ja tu nista ne mogu pomoci.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Lavlje_srce » 20 Nov 2023, 21:51

Morgen wrote: 20 Nov 2023, 21:46 Meni se desilo nešto jako ružno sa jedno bipolarnom osobom. Najverovatnije tad se skinula sa terapije. Naime, ja sam 2020. bila 5 meseci na bolovanju i ona je to nekako jako lično shvatila, kao da ja ne dolazim na posao zbog nje. Ona me je toliko ogovarala kod kolega kako meni pada napamet da idem na bolovanje.

Kad sam ja saznala za to opankavanje rekla sam joj da više ne želim da imam bilo kakav privatan kontakt s njom samo strogo poslovno. Ona to nikako nije mogla da akceptira, pisala mi je, prilazila mi je stalno. Ja sam bila odlučna i rekla da ne želim takve ljude oko sebe. Onda je jednog dana došla i pokazala mi je rane na rukama i nogama kako se samopovređivala…(žiletom) i da mi tako da osecaj krivice. Nisam popustila.
Onda sam i saznala za njen bipolarni poremecaj.

Meni je nje jako zao, ali ja tu nista ne mogu pomoci.
Bipolarci se ne samopovrjedjuju. To je najvjerovatnije osoba sa Granicnim poremecajem licnosti (Borderline Personality Disorder). Oni imaju jako nestabilno raspolozenje, impulsivni su i skloni samopovrjedjivanju. Obicno je u pozadini neka velika trauma (zlostavljanje u djetinjstvu i slicno). Oni vole da imaju BAD (bipolarnu dijagnozu) vise nego BPD, valjda misle da je moguce izlijecenje s BAD dijagnozom.

Dobro si uradila sto si se odmakla od nje. To su izuzetno iscrpljujuce osobe.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32216
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19512 times
Been thanked: 16915 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Morgen » 20 Nov 2023, 21:56

Joj da zamenila sam borderline/bipolar
🫣
Kakve je ruzne reci izgovorila (“svejedno mi je dal je morgen mrtva ili živa”) posle mi je plakala. Ali to samopovredjivanje i njene reči : ovo sam zbog tebe uradila… to necu zaboraviti nikad..
Nisu joj mogli dati otkaz (zasticena je zbog diagnoze)
Ali je morala da se prebaci na drugo radno mesto.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32216
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19512 times
Been thanked: 16915 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Morgen » 20 Nov 2023, 21:57

Izvinjavam se, totalno sam znaci u pogresnoj temi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Lavlje_srce » 20 Nov 2023, 22:04

Morgen wrote: 20 Nov 2023, 21:56 Joj da zamenila sam borderline/bipolar
🫣
Kakve je ruzne reci izgovorila (“svejedno mi je dal je morgen mrtva ili živa”) posle mi je plakala. Ali to samopovredjivanje i njene reči : ovo sam zbog tebe uradila… to necu zaboraviti nikad..
Nisu joj mogli dati otkaz (zasticena je zbog diagnoze)
Ali je morala da se prebaci na drugo radno mesto.
Ma nije vazno. Nije rijedak slucaj da Borderlineri dobiju dijagnozu BAD, zbog tog nestabilnog raspolozenja. Oni ulaze u letece veze s drugima, privatno i profesionalno. Vjerovatno te nekad idealizirala, a sad si 'najgora'. Njima je izuzetno tesko pomoci. Zadnjih godina ima nekih pomaka u smislu da se ovaj teski poremecaj konceptualizira na drugi nacin, kao Kompleksni PTSP (c-PTSD na engleskom) potekao iz djetinjstva, i samim tim se barem u psihoterapiji otvara novi pristup ovim teskim pacijentima. Oni su skloni i pokusajima samoubistva, je li ona pokusavala?

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32216
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19512 times
Been thanked: 16915 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Morgen » 20 Nov 2023, 22:10

Lavlje_srce wrote: 20 Nov 2023, 22:04
Morgen wrote: 20 Nov 2023, 21:56 Joj da zamenila sam borderline/bipolar
🫣
Kakve je ruzne reci izgovorila (“svejedno mi je dal je morgen mrtva ili živa”) posle mi je plakala. Ali to samopovredjivanje i njene reči : ovo sam zbog tebe uradila… to necu zaboraviti nikad..
Nisu joj mogli dati otkaz (zasticena je zbog diagnoze)
Ali je morala da se prebaci na drugo radno mesto.
Ma nije vazno. Nije rijedak slucaj da Borderlineri dobiju dijagnozu BAD, zbog tog nestabilnog raspolozenja. Oni ulaze u letece veze s drugima, privatno i profesionalno. Vjerovatno te nekad idealizirala, a sad si 'najgora'. Njima je izuzetno tesko pomoci. Zadnjih godina ima nekih pomaka u smislu da se ovaj teski poremecaj konceptualizira na drugi nacin, kao Kompleksni PTSP (c-PTSD na engleskom) potekao iz djetinjstva, i samim tim se barem u psihoterapiji otvara novi pristup ovim teskim pacijentima. Oni su skloni i pokusajima samoubistva, je li ona pokusavala?
Posle sam saznala da je par puta pokusala, alkoholicarka je (i to mi je prebacila, da je zbog mene htela da ide da kupi na benzinskoj alkohol… a izlecena od alkohola vec 10 godina)

Strasna bolest. Ima muza i cerku.

Nekad mi dodje da joj samo pustim poruku samo da vidim kako je, ali se bojim da cu je poremetiti opet.
Svugde sam je blokirala 😔

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by Lavlje_srce » 20 Nov 2023, 22:18

Morgen wrote: 20 Nov 2023, 22:10Posle sam saznala da je par puta pokusala, alkoholicarka je (i to mi je prebacila, da je zbog mene htela da ide da kupi na benzinskoj alkohol… a izlecena od alkohola vec 10 godina)

Strasna bolest. Ima muza i cerku.

Nekad mi dodje da joj samo pustim poruku samo da vidim kako je, ali se bojim da cu je poremetiti opet.
Svugde sam je blokirala 😔
Nemoj je kontaktirati, ko zna kako bi ona to interpretirala. Njima ne mogu pomoci ni timovi strucnjaka, pusti.

Sva sreca da se izlijecila od ovisnosti o alkoholu. Teske su to price.

dark wood
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2023, 01:38
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by dark wood » 21 Nov 2023, 11:29

Krokodil Behko wrote: 20 Nov 2023, 19:59 Nema na čemu.
Naša psihologinja nije redovna, uglavnom dolazi tu da se kladi na fudbalske događaje i tako to' :hihi

Odaslao sam poruku preko neke osobe, pa valjda se pojavi.

Ali doći će. Obilazi ti pomalo, ona svima pomogne.
Hvala puno na pomoći 😊

dark wood
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2023, 01:38
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bipolarni poremecaj

Post by dark wood » 21 Nov 2023, 11:34

Lavlje_srce wrote: 20 Nov 2023, 21:51
Morgen wrote: 20 Nov 2023, 21:46 Meni se desilo nešto jako ružno sa jedno bipolarnom osobom. Najverovatnije tad se skinula sa terapije. Naime, ja sam 2020. bila 5 meseci na bolovanju i ona je to nekako jako lično shvatila, kao da ja ne dolazim na posao zbog nje. Ona me je toliko ogovarala kod kolega kako meni pada napamet da idem na bolovanje.

Kad sam ja saznala za to opankavanje rekla sam joj da više ne želim da imam bilo kakav privatan kontakt s njom samo strogo poslovno. Ona to nikako nije mogla da akceptira, pisala mi je, prilazila mi je stalno. Ja sam bila odlučna i rekla da ne želim takve ljude oko sebe. Onda je jednog dana došla i pokazala mi je rane na rukama i nogama kako se samopovređivala…(žiletom) i da mi tako da osecaj krivice. Nisam popustila.
Onda sam i saznala za njen bipolarni poremecaj.

Meni je nje jako zao, ali ja tu nista ne mogu pomoci.
Bipolarci se ne samopovrjedjuju. To je najvjerovatnije osoba sa Granicnim poremecajem licnosti (Borderline Personality Disorder). Oni imaju jako nestabilno raspolozenje, impulsivni su i skloni samopovrjedjivanju. Obicno je u pozadini neka velika trauma (zlostavljanje u djetinjstvu i slicno). Oni vole da imaju BAD (bipolarnu dijagnozu) vise nego BPD, valjda misle da je moguce izlijecenje s BAD dijagnozom.

Dobro si uradila sto si se odmakla od nje. To su izuzetno iscrpljujuce osobe.
Tačno, kod bipolarnih osoba kao simptom ne postoji self harm ili samopovredjivanje.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest