Prognoze za izbore

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla

Ko ce biti clan predsjednistva?

Bakir Izetbegovic
10
43%
Denis Becirovic
10
43%
Neko drugi
3
13%
 
Total votes: 23

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by bosnjakinja » 02 Oct 2022, 16:55

carobnjak N wrote: 02 Oct 2022, 16:15 Ovo oko predsjedništva nema toliku važnost za unutrašnju politiku. Ali predviđam da će Komšić izgubiti od Krišto.
Bakir ako uspije pobijediti Bećira, a vrlo je mala razlika, to će donekle spasiti Sda od totalnog kolapsa stranke.

Jer na parlamentima drzave, federacije i kantona, Sda više neće biti vlast. Koalicija trojke plus ostali koji će radije s njima nego sa sda, ce od sad biti vlast.

Kažem da će Sda dozivjeti kolaps ako Bakir ne uđe u predsjedništvo ( a i tako će biti ozbiljnih potresa) zato što u toj stranci je makar pola članova tu okupljeno kao interesna skupina, a ideologija im je tu samo za pokazivanje lojalnosti stranci, koja im daje dobre poslove itd.
Počet će osipanje, prelijetanje i to čak i u Sdp.
Ostat će samo oni koji su ta ideologija ( dzamija - Iz- Sda) i oni koje nekom srećom Nip i Nes sa kojima su zakrvili, ostave na radnim mjestima .

Interesni lomovi će biti najveći od poslije rata i privatizacije.
Trest će se sve najjače drzavne firme jer čisto sumnjam da će npr bh telecom ostati i dalje zlatna koka Sda.

Što se tice odnosa sa Hrvatima u Federaciji, tu će popustiti i pokusati sa dogovorom, bilo ko da pobijedi kod Bosnjaka.
Prije izbora to stvarno nije imalo smisla traziti od bilo koga, pa da nosi etiketu izdajnika u predizborno vrijeme.
Pritisak je zapada da se napravi novi dogovor sa Hrvatima i Hrvatskom, i da odnosi u predsjednistvu budu takvi da Bosnjaci i Hrvati zastupaju uvijek iste interese.

Nakon toga, okretanje energetskim izazovima, rat u Ukrajini, inflacija...
jesi ti svjestan da postoji Bosna van sarajeva i da tu ljudi mahom ne znaju ni ko je konakovic?

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Skin » 02 Oct 2022, 17:02

predvidjam da nece komsic izgubiti od kristo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Pasaga » 02 Oct 2022, 17:05

Skin wrote: 02 Oct 2022, 17:02 predvidjam da nece komsic izgubiti od kristo
licno meni,malo je nebitno...nako
opet,hajd nek Krestalica izijani
Da vidimo te reakcije....
da se sit. jednom rascisti
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 17:11

ko god bude vlast, cak i Sda bi isla na dogovor sa Hdz.
poslije izbora


Zaboravio sam na Iz i reisa koji se tri puta, javno stavio na stranu Sda. Prvi put je podrzao Bakira kod "prebrojavanja". Ali to je ok jer je bilo izrečeno u kontekstu Bosnjaci vs S - H, naoružavanje.
Bakir tu ima pravo da je Bosnjacima snizen prag tolerancije izrazavanja.

Drugi put je podrzao Sebiju sa onim sranjem o otpadnicima koji nas vode u Tomašicu.

Treci put je ono sto Senad kaze, isticanjem rijeci "sigurno" u predizbornoj hutbi petkom.
Nije to trebao raditi.
Ali Iz vec dugo ima unutrasnje probleme politicke prirode. Protjerivanje nekoliko znacajnih i od naroda omiljenih imama, zavađanje medžlisa, a sve radi pritiska Sda...
Mislim da im Nip i Nes nece preci preko toga, a i svjesni su da ce sda prezivjeti u toj instituciji ako oni ne dovedu "svoje" hodze.
Uglavnom, slijedi vrlo zanimljiv period barem za nas koji nismo dio tih previranja, nego ono, kokice i gledaj sta ljudi rade od sebe.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Pasaga » 02 Oct 2022, 17:16

razgovarat mora,ko god bude
drugo je,sto druga strana uvjek ulazi kao titular ...
tu je caka




imal kakvih prognoza.....trebalo bi se vec nesto znat.... :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 17:17

bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 16:55
carobnjak N wrote: 02 Oct 2022, 16:15 Ovo oko predsjedništva nema toliku važnost za unutrašnju politiku. Ali predviđam da će Komšić izgubiti od Krišto.
Bakir ako uspije pobijediti Bećira, a vrlo je mala razlika, to će donekle spasiti Sda od totalnog kolapsa stranke.

Jer na parlamentima drzave, federacije i kantona, Sda više neće biti vlast. Koalicija trojke plus ostali koji će radije s njima nego sa sda, ce od sad biti vlast.

Kažem da će Sda dozivjeti kolaps ako Bakir ne uđe u predsjedništvo ( a i tako će biti ozbiljnih potresa) zato što u toj stranci je makar pola članova tu okupljeno kao interesna skupina, a ideologija im je tu samo za pokazivanje lojalnosti stranci, koja im daje dobre poslove itd.
Počet će osipanje, prelijetanje i to čak i u Sdp.
Ostat će samo oni koji su ta ideologija ( dzamija - Iz- Sda) i oni koje nekom srećom Nip i Nes sa kojima su zakrvili, ostave na radnim mjestima .

Interesni lomovi će biti najveći od poslije rata i privatizacije.
Trest će se sve najjače drzavne firme jer čisto sumnjam da će npr bh telecom ostati i dalje zlatna koka Sda.

Što se tice odnosa sa Hrvatima u Federaciji, tu će popustiti i pokusati sa dogovorom, bilo ko da pobijedi kod Bosnjaka.
Prije izbora to stvarno nije imalo smisla traziti od bilo koga, pa da nosi etiketu izdajnika u predizborno vrijeme.
Pritisak je zapada da se napravi novi dogovor sa Hrvatima i Hrvatskom, i da odnosi u predsjednistvu budu takvi da Bosnjaci i Hrvati zastupaju uvijek iste interese.

Nakon toga, okretanje energetskim izazovima, rat u Ukrajini, inflacija...
jesi ti svjestan da postoji Bosna van sarajeva i da tu ljudi mahom ne znaju ni ko je konakovic?
Pa nije on sam i Nip. Imas sdp tradicionalno jak u Tuzli, Fudo u Zenici, Amra u Visokom, po Krajini sad izgleda ovaj Nes pravi rezultat, pa imas Hadzibajrica u Starom Gradu, Naša je isto dobra u Ks. Čak i ovaj Efendic je rekao da nece sa Sda, a ima opcinu od 100.000 stankvnika
Elem, vidjet cemo veceras
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 17:19

Pasaga wrote: 02 Oct 2022, 17:16 razgovarat mora,ko god bude
drugo je,sto druga strana uvjek ulazi kao titular ...
tu je caka




imal kakvih prognoza.....trebalo bi se vec nesto znat.... :123
niko ništa
obično je Sda imala dosta tacne podatke, sad su se ušutili
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by bosnjakinja » 02 Oct 2022, 17:20

carobnjak N wrote: 02 Oct 2022, 17:17
bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 16:55

jesi ti svjestan da postoji Bosna van sarajeva i da tu ljudi mahom ne znaju ni ko je konakovic?
Pa nije on sam i Nip. Imas sdp tradicionalno jak u Tuzli, Fudo u Zenici, Amra u Visokom, po Krajini sad izgleda ovaj Nes pravi rezultat, pa imas Hadzibajrica u Starom Gradu, Naša je isto dobra u Ks. Čak i ovaj Efendic je rekao da nece sa Sda, a ima opcinu od 100.000 stankvnika
Elem, vidjet cemo veceras

ne znam,ali koliko je amra jaka izgubila protiv sda na proslim lokalnim izborima..od nekog anonimusa,samo jer je on u sda

vjerujem da se dosta ljudi ohladilo od pda i slicnih takodjer

ljudi potcjenjuju SDA

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 17:24

bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 17:20
carobnjak N wrote: 02 Oct 2022, 17:17

Pa nije on sam i Nip. Imas sdp tradicionalno jak u Tuzli, Fudo u Zenici, Amra u Visokom, po Krajini sad izgleda ovaj Nes pravi rezultat, pa imas Hadzibajrica u Starom Gradu, Naša je isto dobra u Ks. Čak i ovaj Efendic je rekao da nece sa Sda, a ima opcinu od 100.000 stankvnika
Elem, vidjet cemo veceras

ne znam,ali koliko je amra jaka izgubila protiv sda na proslim lokalnim izborima..od nekog anonimusa,samo jer je on u sda
Da, izgubila ali ovo nisu opcinski izbori, a njeni glasaci su presli u Nip, a tu su negdje bare bare sa sda.
To je ipak Ze-do kanton, znaci imaju glasace i van.Ks.
Plus Fudo.

Da se razumijemo, ne simpatisem ja njih plaho nikoga ali ne valja kad je neko predugo vlast. Osili se
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43065
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14252 times
Been thanked: 12817 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Masamune » 02 Oct 2022, 17:25

Skin wrote: 02 Oct 2022, 17:02 predvidjam da nece komsic izgubiti od kristo
Biće mu mnogo teže sad nego prethodnih godina zbog ove velike opozicije i Denisa kao zajendičkog kandidata. U par navrata su i suptilno davali komentare da Hrvati trebaju birati svoje predstavnike unazad 2 godine. Komšić nikad nije imao slabiju podršku kompletnog političkog establišmenta Bošnjaka. S druge strane Hrvati su uglavnom ujedinjeni.
Last edited by Masamune on 02 Oct 2022, 17:26, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Skin » 02 Oct 2022, 17:25

Pasaga wrote: 02 Oct 2022, 17:16 razgovarat mora,ko god bude
drugo je,sto druga strana uvjek ulazi kao titular ...
tu je caka




imal kakvih prognoza.....trebalo bi se vec nesto znat.... :123
naoruzaj se strpljenjem. slijedi jedno mjesec dana price je li bila kradja ili nije itd.
veceras ce se znati nesto, ali ne bas sad. traje glasanje do 19.00h
upratila sam da su se poklofali ovi iz cik-a... medjusobno. divno

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Vanilla » 02 Oct 2022, 17:26

Ako budu nepovoljni rezultati izbora, mogla bi, vala, ova nasa raja s foruma sto je vani da nas prihvate i pozovu gore :D.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43065
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14252 times
Been thanked: 12817 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Masamune » 02 Oct 2022, 17:29

Fali Hansu još radnika :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by bosnjakinja » 02 Oct 2022, 17:29

Vanilla wrote: 02 Oct 2022, 17:26 Ako budu nepovoljni rezultati izbora, mogla bi, vala, ova nasa raja s foruma sto je vani da nas prihvate i pozovu gore :D.
a sta je za koga nepovoljno ,zavisi

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Vanilla » 02 Oct 2022, 17:31

bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 17:29
Vanilla wrote: 02 Oct 2022, 17:26 Ako budu nepovoljni rezultati izbora, mogla bi, vala, ova nasa raja s foruma sto je vani da nas prihvate i pozovu gore :D.
a sta je za koga nepovoljno ,zavisi
Okej, u pravu si, ako bude nepovoljno za vecinu, a svi znamo sta je/ko je to ;)
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Skin » 02 Oct 2022, 17:31

Chan wrote: 02 Oct 2022, 17:25
Skin wrote: 02 Oct 2022, 17:02 predvidjam da nece komsic izgubiti od kristo
Biće mu mnogo teže sad nego prethodnih godina zbog ove velike opozicije i Denisa kao zajendičkog kandidata. U par navrata su i suptilno davali komentare da Hrvati trebaju birati svoje predstavnike unazad 2 godine. Komšić nikad nije imao slabiju podršku kompletnog političkog establišmenta Bošnjaka.
jeste, ali opet u odnosu na nju, cini mi se da ima vise sanse. i ona se slikala sa zlocincima, dok je on cuvao drzavnost. kontam da su bh narodi i malo evoluirali u medjuvremenu, da vide da od te price nema nista. mozda se samo nadam

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by bosnjakinja » 02 Oct 2022, 17:33

Vanilla wrote: 02 Oct 2022, 17:31
bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 17:29

a sta je za koga nepovoljno ,zavisi
Okej, u pravu si, ako bude nepovoljno za vecinu, a svi znamo sta je/ko je to ;)
hmm nema logike to,ko bude vecina taj ce i pobjedit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43065
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14252 times
Been thanked: 12817 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Masamune » 02 Oct 2022, 17:34

Skin wrote: 02 Oct 2022, 17:31
Chan wrote: 02 Oct 2022, 17:25
Biće mu mnogo teže sad nego prethodnih godina zbog ove velike opozicije i Denisa kao zajendičkog kandidata. U par navrata su i suptilno davali komentare da Hrvati trebaju birati svoje predstavnike unazad 2 godine. Komšić nikad nije imao slabiju podršku kompletnog političkog establišmenta Bošnjaka.
jeste, ali opet u odnosu na nju, cini mi se da ima vise sanse. i ona se slikala sa zlocincima, dok je on cuvao drzavnost. kontam da su bh narodi i malo evoluirali u medjuvremenu, da vide da od te price nema nista. mozda se samo nadam
Vidjećemo. Iako mi i on ide na živce već duži period samo da ne bude HDZ-ova osoba.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Vanilla » 02 Oct 2022, 17:35

bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 17:33
Vanilla wrote: 02 Oct 2022, 17:31

Okej, u pravu si, ako bude nepovoljno za vecinu, a svi znamo sta je/ko je to ;)
hmm nema logike to,ko bude vecina taj ce i pobjedit
Kazem za nas sa foruma. Citaj malo.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Skin » 02 Oct 2022, 17:56

vjrrovatno ce veliki broj ljudi bukvalno napustiti zemlju budemo li morali opet gledati hdz sda i ove dodikove nacionaliste u vlasti.
osjeti se neka prekretnica... ali izaberemo li ih tako, onda nam to i treba, i od ove drzave nikad nista nece biti. pakuj kofere i cao.

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest