Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5164
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 1272 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Sioux » 27 Jul 2023, 13:21

Mediji su instrument prezentacije i eventualnog nametanja..

Ko je idejni tvorac pitanje je sad..
Pogled Joca Vujičića

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by insomnia » 27 Jul 2023, 14:18

Ko su da su oni ce se umoriti mi se necemo umoriti
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Bosnia_Nord » 28 Jul 2023, 07:21

Ovo da je nekome prije 20 godina pričao, vjerujem da 99% vas ne bi vjerovalo.
Ne znam kako ovo nekome može biti normalno, ovoliko guranje stvari.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Superhik » 28 Jul 2023, 09:32

Da li se ovakav trend u porastu može nazvati woke?


User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by seln » 28 Jul 2023, 09:42

Superhik wrote: 28 Jul 2023, 09:32 Da li se ovakav trend u porastu može nazvati woke?

IMHO, ne moze (btw. nisam znao da je trend u porastu).
Ovo sto brother radi je malo samopromocija, malo udaranje kontre i jedna supena kasika imana.
U principu, ovo je isto kao i hare krishna tipovi u pjesackoj zoni ili jehovini svjedoci u nedeljno jutro na vratima (jedan moj jaran ih zove "jehovini ziranti"). Dakle, sve tipovi kojima bih porucio "ziv bio, zaobidji me".
Nasuprot tome, woke je ono sto je nastalo kada je New Age jednog jutra otislo u ćenifu.
Za 3/5 spremni!

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Superhik » 28 Jul 2023, 10:03

seln wrote: 28 Jul 2023, 09:42
Superhik wrote: 28 Jul 2023, 09:32 Da li se ovakav trend u porastu može nazvati woke?

IMHO, ne moze (btw. nisam znao da je trend u porastu).
Ovo sto brother radi je malo samopromocija, malo udaranje kontre i jedna supena kasika imana.
U principu, ovo je isto kao i hare krishna tipovi u pjesackoj zoni ili jehovini svjedoci u nedeljno jutro na vratima (jedan moj jaran ih zove "jehovini ziranti"). Dakle, sve tipovi kojima bih porucio "ziv bio, zaobidji me".
Nasuprot tome, woke je ono sto je nastalo kada je New Age jednog jutra otislo u ćenifu.
Hare Krishna vjernici, jehovi,... se ne namecu na ovakav nacin i ne traze kamerom ko ce nesto reci da bi se nasao rasizam, fobija,.. i sl. I nisam ih do sada vidio da svoje molitve pustaju na zvucnik ovako glasno i nametljivo dok rucas? U ovom slucaju je ocigledno da brother fokusira reakciju kod ljudi. I sam video ima naslov "gledajte sta se desilo". Woke?
Trend jeste u porastu ne na ovakav nacin ali da na nacin da se pustaju ezani na telefonu u javnom saobracaju, iz auta sa otvorenim prozorima, klanjanja u po trznog centra u spici,... u svakom slucaju javno ispoljavanje religije na vrlo glasan, upadan i nametljiv nacin.
Last edited by Superhik on 28 Jul 2023, 10:43, edited 1 time in total.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Skin » 28 Jul 2023, 10:30

ovo nema veze s vjerom, lik je zaljubljen u sebe, red kurana pa red reklame proizvoda za kosu, jer mu opada kosa...ko ce nam vratiti ove tri minute zivota nakon sto smo ovo pogledali. ljudi na ulicama normalno i ne reaguju, niti ovaj jadni performans ima kakvu poruku, niti bi trebalo biti dopusteno ovo teroriziranje na javnim mjestima.
a ta woke kultura jeste sada kultura ovakvih ljudi, glasnih, arogantnih, glupih, koji misle da znaju najbolje, a imaju mentalitet trogodisnjeg djeteta.
originalno 'woke" se odnosilo na neku osvjestenost po pitanju drustvenih problema, protiv nepravde, nejednakosti, predrasuda.
i to je sad postalo popularan termin i rastegao se do besvijesti, tako cinicno se primjenjuje na sve zivo...
nema granica ljudskoj gluposti, to je ukratko woke.

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by seln » 28 Jul 2023, 10:48

Superhik wrote: 28 Jul 2023, 10:03
seln wrote: 28 Jul 2023, 09:42

IMHO, ne moze (btw. nisam znao da je trend u porastu).
Ovo sto brother radi je malo samopromocija, malo udaranje kontre i jedna supena kasika imana.
U principu, ovo je isto kao i hare krishna tipovi u pjesackoj zoni ili jehovini svjedoci u nedeljno jutro na vratima (jedan moj jaran ih zove "jehovini ziranti"). Dakle, sve tipovi kojima bih porucio "ziv bio, zaobidji me".
Nasuprot tome, woke je ono sto je nastalo kada je New Age jednog jutra otislo u ćenifu.
Hare Krishna vjernici, jehovi,... se ne namecu na ovakav nacin i ne traze kamerom ko ce nesto reci da bi se nasao rasizam, fobija,.. i sl. I nisam ih do sada vidio da svoje molitve pustaju na zvucnik ovako glasno i nametljivo dok rucas? U ovom slucaju je ocigledno da brother fokusira reakciju kod ljudi. I sam video ima naslov "gledajte sta se desilo". Woke?
Trend jeste u porastu ne na ovakav nacin ali da na nacin da se pustaju ezani na telefonu u javnom saobracaju, iz auta sa otvorenim prozorima, klanja u po trznog centra,... u svakom slucaju javno ispoljavanje religije na vrlo glasan, upadan i nametljiv nacin.
Blago tebi, kad ti jehovini ziranti nikad nisu zvonili na vratima, nedeljom ujutro u 7... ili da ti harekrishne nisu pokusale utrpati neke brosure i flyere.
Vec sam napisao, video ovog hahara je samopromocija i udaranje kontre "dekadentnom zapadu", kojeg on prezire, ali cijeni zapadna auta i plavuse radodajke. Dodaj uz to i opstu, skoro pandemijsku glupost i nedostatak obrazovanja i voila: dobijes ovakve tipove.
Jesu li feministice koje protesiraju kontra svega i svacega manje penetrantne? Likovi koji se lijepe za asfalt?
Sve su to produkti novog vremena, u ocajnickom pokusaju bijega od anonimnosti, bilo kao clanovi grupe, bilo kao pojedinci.
Za 3/5 spremni!

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5164
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 1272 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Sioux » 28 Jul 2023, 11:11

Pogled Joca Vujičića

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43058
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Masamune » 28 Jul 2023, 11:37

Skin wrote: 28 Jul 2023, 10:30 ovo nema veze s vjerom, lik je zaljubljen u sebe, red kurana pa red reklame proizvoda za kosu, jer mu opada kosa...ko ce nam vratiti ove tri minute zivota nakon sto smo ovo pogledali. ljudi na ulicama normalno i ne reaguju, niti ovaj jadni performans ima kakvu poruku, niti bi trebalo biti dopusteno ovo teroriziranje na javnim mjestima.
a ta woke kultura jeste sada kultura ovakvih ljudi, glasnih, arogantnih, glupih, koji misle da znaju najbolje, a imaju mentalitet trogodisnjeg djeteta.
originalno 'woke" se odnosilo na neku osvjestenost po pitanju drustvenih problema, protiv nepravde, nejednakosti, predrasuda.
i to je sad postalo popularan termin i rastegao se do besvijesti, tako cinicno se primjenjuje na sve zivo...
nema granica ljudskoj gluposti, to je ukratko woke.
To je to. I uz to uglavnom negiraju naučne činjenice.

Samo što je ovdje "woke kultura" rezervisana uglavnom za protivnike desnice. U suštini je stvarna slika nešto skroz drugo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Superhik » 28 Jul 2023, 11:40

seln wrote: 28 Jul 2023, 10:48
Superhik wrote: 28 Jul 2023, 10:03

Hare Krishna vjernici, jehovi,... se ne namecu na ovakav nacin i ne traze kamerom ko ce nesto reci da bi se nasao rasizam, fobija,.. i sl. I nisam ih do sada vidio da svoje molitve pustaju na zvucnik ovako glasno i nametljivo dok rucas? U ovom slucaju je ocigledno da brother fokusira reakciju kod ljudi. I sam video ima naslov "gledajte sta se desilo". Woke?
Trend jeste u porastu ne na ovakav nacin ali da na nacin da se pustaju ezani na telefonu u javnom saobracaju, iz auta sa otvorenim prozorima, klanja u po trznog centra,... u svakom slucaju javno ispoljavanje religije na vrlo glasan, upadan i nametljiv nacin.
Blago tebi, kad ti jehovini ziranti nikad nisu zvonili na vratima, nedeljom ujutro u 7... ili da ti harekrishne nisu pokusale utrpati neke brosure i flyere.
Vec sam napisao, video ovog hahara je samopromocija i udaranje kontre "dekadentnom zapadu", kojeg on prezire, ali cijeni zapadna auta i plavuse radodajke. Dodaj uz to i opstu, skoro pandemijsku glupost i nedostatak obrazovanja i voila: dobijes ovakve tipove.
Jesu li feministice koje protesiraju kontra svega i svacega manje penetrantne? Likovi koji se lijepe za asfalt?
Sve su to produkti novog vremena, u ocajnickom pokusaju bijega od anonimnosti, bilo kao clanovi grupe, bilo kao pojedinci.
Tip je samo Arap. Arapi nemaju nacionalni identitet, samo etno-vjerski i ovo je njegov ponos identitetom i provokacija na glup nacin. Kao sto rece koža, Woke i nije losa stvar ako je protiv diskrinnimacije i stereotipa na kulturan nacin,... u ovom obliku je samo kombinacija obicne ljudske gluposti i arapske kulture koja pokusava da se izrazi kao Woke.

A jehovi mene izbjegavaju jer znaju za mene i znaju da ih pustim i toliko utusim svojom pricom da oni jedva cekaju da pobjegnu. Barem ne puscaju na zvucnik meni do uha dok merakam u gradu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2023, 16:54

Skin wrote: 28 Jul 2023, 10:30
originalno 'woke" se odnosilo na neku osvjestenost po pitanju drustvenih problema, protiv nepravde, nejednakosti, predrasuda.
i to je sad postalo popularan termin i rastegao se do besvijesti, tako cinicno se primjenjuje na sve zivo...
nema granica ljudskoj gluposti, to je ukratko woke.

Otprilike kao kad bi Insomnija donio klip s nekom četničkom propagandom iz Dodikove stranke, uz komentar "pogledajte ko su i šta su socijaldemokrati"? :hihi
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43058
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Masamune » 28 Jul 2023, 17:14

:haha

oplakah
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Skin » 29 Jul 2023, 07:36

:)

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Duh » 29 Jul 2023, 08:25

veoma je lijepo da se bilo koje drustvo bori protiv diskriminacije.
mnoga drustva, plemena ....su to uspijele kroz proslost i buducnost.
momentalno imaju problema.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43058
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Masamune » 30 Jul 2023, 10:44



Strašno je da je Tate mesija današnjih muškaraca i jednog broja žena na zapadu. Postaje i mesija za mnoge na Balkanu. Većina ovog što govori u ovih 15 minuta, a sa čime se manje više slažem, nije ništa specijalno. Ni blizu toga. Isto tako, masa je toga gdje se provaljuje.

Koliko li je zapadno društvo u određenim segmentima zaglibilo da je prestalo pratiti zdrav razum, pa da jedan ovakav prosječan lik ovoliko ispliva i postane slavan?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Bosnia_Nord » 31 Jul 2023, 22:49

On je poznat radi ljudi kao što je žena što ću postaviti snimak dole. To što on govori nije ništa specijalno, ali u društvu u kojem je govor kao njegov cenzurisan na silu, okarakterisan kao ekstremizam i radikalan, normalno da će postati poznat. U vremenu u kojem su muškarci satanizirani gdje je sve mizogenija i toksični maskulinitet, pojavi se krkan od 2 metra, bogataš sa Bugatijem, bivši kickboxer koji priča sve ono što je zabranjeno uz to mu je u vrhuncu popularnosti na Tiktoku dnevno 100 klipova išlo do milion lajkova. A da ne govorim da je još veću popularnost dobio onim kolektivnim banom i cenzurom, čak je banan i na Airbnn i Uberu. Uz to kad vidiš da ljudi koji govore kako je normalno djeci sjeći genitalije i grudi nemaju nikakve posljedice, čak dobiju i plavu kvakicu, normalno da će se svojoj publici još više svidjeti.


User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Naseef Mushroom » 01 Aug 2023, 01:08

Image

Zla vještica u filmu koja je ljubomorna na Snjeguljicin izgled :plavi
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by insomnia » 01 Aug 2023, 12:10

Jos snjeguljica cigancica 😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by insomnia » 09 Aug 2023, 12:17

Image
Jbg to dobijes kad radikalnim metodama ugađas mentalnim poremecajima umjesto da ih lijecis
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 2 guests