Ratni masakri - ko je kriv?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by radeta62 » 03 Nov 2014, 09:29

storm wrote:A srbi pacifisti sve nisu htjeli :D.
Daj tu svoju demagogiju doma posipajte...
Moćnici da... Uvijek tražimo opravdanje u nekom drugom... Balkanski sindrom
Mi srbi smo lud narod zato nas je ovoliko malo jer smo uvek voleli pravdu i slobodu i suprostavljali se jacem i mrsili im racune, evo danas cela evropa i balkan uvode sankcije Rusiji mi srbi necemo i opet cemo da najebemo ali nisu samo nama rusi toliko bitni mi se suprostavljamo globalizaciji i tom sistemu vrednosti.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:40

jer ako pgnemo glavu, izgubit cemo ono ljudsko sto su preci imali, dostojanstveno ne sili i moćnicima...


nije rusija tačno, već suprotnost takvom sistemu... sili! a od rusa smo imali koristi koliko i od pingvina
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 09:43

radeta62 wrote:
storm wrote:A srbi pacifisti sve nisu htjeli :D.
Daj tu svoju demagogiju doma posipajte...
Moćnici da... Uvijek tražimo opravdanje u nekom drugom... Balkanski sindrom
Mi srbi smo lud narod zato nas je ovoliko malo jer smo uvek voleli pravdu i slobodu i suprostavljali se jacem i mrsili im racune, evo danas cela evropa i balkan uvode sankcije Rusiji mi srbi necemo i opet cemo da najebemo ali nisu samo nama rusi toliko bitni mi se suprostavljamo globalizaciji i tom sistemu vrednosti.
..ovo za lud ok ali bili bili kontra cilog svita da su u pitanju sankcije za njemačku : :ha i da fino su vam se rusi zahvalili s plinom.. :haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:43

što se olujnog tiče, kako objašnjava da prije stvaranja prve jugoslavije (kad već srbi toliko želeše da budu u jednoj državi) upravo srbi pobjednici u tom ratu, koji su zaposeli austrougarske sarajevo i zagreb, odlučiše se za jugoslaviju i ako su je mogli londonskim ugovorom komadati istu tu bosnu i hrvatsku, a italija se dobro nameračila na deo hrvatske... storme, jasno je tebi sve...


tu smo mi popušili... ne poslije već tu i tada! sami sebi zaboli...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:45

laganini wrote:
radeta62 wrote:
storm wrote:A srbi pacifisti sve nisu htjeli :D.
Daj tu svoju demagogiju doma posipajte...
Moćnici da... Uvijek tražimo opravdanje u nekom drugom... Balkanski sindrom
Mi srbi smo lud narod zato nas je ovoliko malo jer smo uvek voleli pravdu i slobodu i suprostavljali se jacem i mrsili im racune, evo danas cela evropa i balkan uvode sankcije Rusiji mi srbi necemo i opet cemo da najebemo ali nisu samo nama rusi toliko bitni mi se suprostavljamo globalizaciji i tom sistemu vrednosti.
..ovo za lud ok ali bili bili kontra cilog svita da su u pitanju sankcije za njemačku : :ha i da fino su vam se rusi zahvalili s plinom.. :haha


bili bi, i ti znaš vrlo dobro znaš zašto! a sa njom bi opet bio taj globalistički sistem...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:47

radeta je rekao sve u rečenici, voleli slobodu i mrsili račune jačem...


voleti slobodu nije interes moćnika, koji nameću... dobro poznaju srpski rod, upravo zbog toga ga gledaju eliminisati i uciniti potpuno zanemarljivim... prica o slobodi može preći na region, pa dalje... ona se jednostavno satre, to je to...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 09:48

drugrankovic wrote:što se olujnog tiče, kako objašnjava da prije stvaranja prve jugoslavije (kad već srbi toliko želeše da budu u jednoj državi) upravo srbi pobjednici u tom ratu, koji su zaposeli austrougarske sarajevo i zagreb, odlučiše se za jugoslaviju i ako su je mogli londonskim ugovorom komadati istu tu bosnu i hrvatsku, a italija se dobro nameračila na deo hrvatske... storme, jasno je tebi sve...


tu smo mi popušili... ne poslije već tu i tada! sami sebi zaboli...
..uporan si druže da su srbi pobijednici bolje bi bilo rečeno da su u povijesti znali zamijenit dresove kao četnici 45 :ok i ono što najviše zamjeram paveliću uz sva sranja koja je napravio što nije iscenirao državni udar u hrvatskoj sa opcijom naklonjenoj antifašističkoj ideji a nije da mu se nije predlagalo ali govno ostalo govno do kraja...srbi su to lukavo izveli :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by radeta62 » 03 Nov 2014, 09:49

laganini wrote:
radeta62 wrote:
storm wrote:A srbi pacifisti sve nisu htjeli :D.
Daj tu svoju demagogiju doma posipajte...
Moćnici da... Uvijek tražimo opravdanje u nekom drugom... Balkanski sindrom
Mi srbi smo lud narod zato nas je ovoliko malo jer smo uvek voleli pravdu i slobodu i suprostavljali se jacem i mrsili im racune, evo danas cela evropa i balkan uvode sankcije Rusiji mi srbi necemo i opet cemo da najebemo ali nisu samo nama rusi toliko bitni mi se suprostavljamo globalizaciji i tom sistemu vrednosti.
..ovo za lud ok ali bili bili kontra cilog svita da su u pitanju sankcije za njemačku : :ha i da fino su vam se rusi zahvalili s plinom.. :haha
Ispada kontrasi ali kad se sve zavrsi budemo u pravu ali uvek nastradamo to je zalosno ali takav nam je horoskop sta da radimo. :cudi
Last edited by radeta62 on 03 Nov 2014, 09:56, edited 1 time in total.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:54

laganini wrote:
drugrankovic wrote:što se olujnog tiče, kako objašnjava da prije stvaranja prve jugoslavije (kad već srbi toliko želeše da budu u jednoj državi) upravo srbi pobjednici u tom ratu, koji su zaposeli austrougarske sarajevo i zagreb, odlučiše se za jugoslaviju i ako su je mogli londonskim ugovorom komadati istu tu bosnu i hrvatsku, a italija se dobro nameračila na deo hrvatske... storme, jasno je tebi sve...


tu smo mi popušili... ne poslije već tu i tada! sami sebi zaboli...
..uporan si druže da su srbi pobijednici bolje bi bilo rečeno da su u povijesti znali zamijenit dresove kao četnici 45 :ok i ono što najviše zamjeram paveliću uz sva sranja koja je napravio što nije iscenirao državni udar u hrvatskoj sa opcijom naklonjenoj antifašističkoj ideji a nije da mu se nije predlagalo ali govno ostalo govno do kraja...srbi su to lukavo izveli :ok


lagani odisao si iskrenoscu... sad lazes ko pas... mi zamjenuli dresovi? to je ona simetrija ustaše - četnici = jasenovac - foča, opasna je i podla ta simetrija! ko je mjenjao dresove? u partizanima preko 75 posto srba i sad mi mjenjali dresove...

pavelić je zlikovac hrvatski samim tim fašista, kako onda antifašista?


e lagani, znam jateško je priznat mi smo usatse, mi smo srodnici bili hitleru, i ti isti su nam vaskrsli 1971 i 1991... srbin je u prvom i drugom sv ratu imao za neprijatelja vas, to dovoljno govori ko jebio na pravoj strani ako ste vi bili koljači austrougarske i hitlerovog rajha...

dovoljno!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 09:56

kad ti pripadnik austrougarske i hitlerovog rajha kaže da si promjenuo dres... nije li zagreb bio primjer, kako preko noći svi kliču živela crvena armija! mi smo svi vaši! ua ustaše...


kurva o poštenju vojnik o srkaćenju...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 12:11

druže ako oćeš razumit ok ako nećeš opet dobro ali jedno da znaš da su srbi skloni mitovi valjda je to i tebi poznato i da su mistificirane žrtve u jasenovcu koje su po srpskoj propagandi dosezale do 700000 ljudi što niko normalan ne može povjerovat a u isto vrime zamračiva stvar da je pod nedićevom komandom u beogradu bila kvislinška vlast i da je u četri logora ubijeno 80 000 ljudi znači čak više nego u jasenovcu i da je ta ista vlast "riješila" pitanje židova..naravno da ne govorim o čiščenju tzv.područja velike srbije od muslimana i katolika..i kod pitanja crkve su okrenuli tezu tako da su zanemarili podršku pravoslavne crkve nedićevu režimu i naravo zanemarili kritične izjave stepinca o ustaškoj državi...tako da ona moja teza o promijeni dresova nije upitna ali ne moš ti srbinu nešto utuvit u glavu osim onog što je srpska propagandna mašinerija godinam radila :pusi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 13:17

lagani što se tiče mitova, prije će bit da su srbi skloni veličanju najvećih poraza, a o jasenovcu nemoj ni rječ više!

ko tuđmanova sranja, snizio si na ispod 80 000, sram te bilo. ispade više su četnici pobili srba od ustaša... no jesu i oni nanu im gibaničarsku.
da ne spominjem jadovno i ostalo... njemci su se gadili ustaških zločina a to sve govori...

upravnik jasenovca se na godinu dana od otvaranja logora svečano pohvalio kako su pobili za godinu dana više srba nego osmanlije za svo vrjeme carstva...


znam na čemu sam kad tako zboriš... nego reci mi jel pavelić pobio toliko hrvata koliko je nedić srba? nije imo potrebe, bili su mu ogromnom većinom odani... to ti sve govori koji narod je bio najviše partizanski... i koji je bio fašistički tj ustaški...


razlika izmedju ustaša i domobrana, prvi kolju i rado se toga prihvataju a drugi čuvaju stražu i zviždukaju dok se to dešava...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 13:25

hrvate jebe to što pokušavaju da ubjede nekogda su oni koji su ih vodili 1991 nešto drugo osim busićevih sledbenika i podržavaoca, a on tipični ustaški terorista... i da su u II sv ratu neki manji broj hrvata bio s pavelićem i sad ga se kao gnušaju... pa gnušate se većine svojih predaka onda, što sigurno ne činite već se time ponosite i pokušavate to okrenuti... okrenuti i I sv rat, kad su bili austrougarski koljači da okrenu i da se zaboravi... a vid vraga, uvjek im protivnik srbin... normalnom sve jasno baš iz ovoga, vidji dje su i na koju stranu bili hrvati, pa onda razglabaj o tome jesu li srbi bili na pravoj i ko je ovdje žrtva, pošto su vazdan bili protiv njih, kao i svjet većinski protivhitlera, austrougarske...


moja baba bi rekla stidi se guzice kad obraza nemaš...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 13:28

prvi partizanski odred u hrvatskoj osnovan u šumi Žabni kraj siska 22.06.1941. isključivo od hrvata..eto druže za početak :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 13:31

drugrankovic wrote:radeta je rekao sve u rečenici, voleli slobodu i mrsili račune jačem...


voleti slobodu nije interes moćnika, koji nameću... dobro poznaju srpski rod, upravo zbog toga ga gledaju eliminisati i uciniti potpuno zanemarljivim... prica o slobodi može preći na region, pa dalje... ona se jednostavno satre, to je to...
..eto pušili ste putinu uvlačili u guzicu pa vam posla račun za plin :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 13:36

lagani, hrvati i partizani isto je kao i pingvin i kriket... znaš i sam... aj dobro bilo je bilo je...
nego što pravimo problem ? nema s ustašama države zajedničke, šta god da je bilo, i kako god, i sam znaš da ti je laknulo jerste se srba rastosiljali št oste vazdan činili... kakav god tudjman bio tebe je mio... i ja stim nemam problem... ti upadneš u njega kad počneš pravdati fašizam u hrvata... ma vi bi ste se javno ustašama zvali samo da smjete od svjeta... nije prijatno baš jel...


imaš državu imam državu, aj pokušaj da malo manje vučete s vama ove bošnjake... odavno nijesu vaše cvjeće... i u inat tebi i sličnima oni su juga u malom... uvjek su i bili njen najistinskiji deo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 03 Nov 2014, 13:39

popušićeš i ti putinu brzo ko i onaj kome pušiš... njemačka...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 13:43

evo ovako početkom prošlog stoljeća u hrvata je bila ideja o zajedničkoj državi koja nam se kasnije obila u glavu i prijeratna i posliratna što ćeš svatko griješi..dobro znaš da yu i jedna i druga nije bila na ravnopravnim osnovama nego je bila država srba i njeni sluga iz drugi republika...druže proklet bio dan kad smo se fuzirali i valjda nikome ta ideja neće past na pamet sljedeći tisuću godin...i neće...možemo s edružit možete s putovnicom doć stopit guzu u moru možemo popit ali skupa nikad..nikad...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by radeta62 » 03 Nov 2014, 13:49

laganini wrote:prvi partizanski odred u hrvatskoj osnovan u šumi Žabni kraj siska 22.06.1941. isključivo od hrvata..eto druže za početak :zubi
Hrvati partizani... :D. :plavi

[ytube][/ytube]
Last edited by radeta62 on 03 Nov 2014, 13:56, edited 1 time in total.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by laganini » 03 Nov 2014, 13:53

žalosno ali istinito nisam preponosan na to ali povijest ne moš krivit... :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest