Ratni masakri - ko je kriv?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by mrki62 » 30 Oct 2014, 19:38

Uz Bevandu, znam ja njega :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 30 Oct 2014, 22:10

Salahuddin wrote:E, moj Rankovicu. Ti bi "da idemo naprijed", a u postu koji si posvetio najvise meni spominjes Austrougarsku i ko je sa kim bio u savezu. :D Dobro je da nisi oitsao malo i do rimskog doba. Je li se tako ide naprijed? Nadalje, obraces se mnozini, koristeci "vi" , "oni", na sto bih te ja na forumu na kom sam bio urednik odmah banovao. Nema tu "mi" i "vi". Svako od nas ima ime i prezime.

Ja ti opet ponavljam za Aliju. Ako je ista dogovorio sa bilo kim, nije naredio niti ucestvovao u srebrenickom zlocinu. Kazes nema djecaka. Oni djecaci sto su ih "strasni i hrabri" Skorpioni pobili bili punoljetni i borci? Pa ondje se vidi da su to djeca. Ako je tebi punoljetan svako ko moze izdrkati, meni nije.

I zbog tog tvog takvog odnosa prema dogadjajima iz rata u BiH i Hrvatskoj, gdje koristis mnozinu i samo umanjivanje zlocina, ti i ja nemamo sta dalje raspravljati.

Svako dobro.


vidiš da se ne razumijemo... lijepo rekoh pričama o priznanju krivice nema kraja... eto čim ti kažem otkad potiče neprijateljstvo ti se hvataš podrugivanja o rimskom dobu, klasično poput i "amebe su srbi" ko što većina srpskih dušmana krene sa podrugivanjem... kad kazah vi, mislih na bošnjake kao što ti želiš da ja priznajem krivicu za ono što su učinili srpski policajci i vojnici u srebrenici jer se vidi da si meni to prebacivao. Tu se razumijemo otkud ono vi... Što se djece tiče sve preko 18 godina nije djete već punoljetno to je zakon... jbg i ja sam u vojsku bio sa nepunih 19, pa završio na ratište...


na dan obelježavanja lijepo su na ekranu išla imena i godište rođenja, nit žene,staraca i djece... a to što tebi liči nije i po propisu već je vojno sposobno... e sad što su krelci odlučili da sve vojno sposobno tj od 18 pa do 60 kokaju nijesam ja kriv i zato osudjujem! ja bi to natenane u zatvore, i dozno bi ja ko je s naserom krvavio ruke sumanuto a njima bi...


ostale aj kući i mirna bosna... zato i jeste zločin, i osudjujem kažem.


očito si bio neiskren u tome da se može naprijed... tu su korijeni mržnje jadan ne bio, a jedan narod, duboko podjeljen na tri medjusobno zbog vjeroispovjesti... ne kažem da su hrvati i bošnjaci srbi ali jesmo jedni isti... sad kako se nazivamo naše pravo, ali jedno je jasno rasprave ne vode na dobro jadan ne bio... ne gledamo isto, i sve što sam rekao reci nije bilo? rećeš jeste ali davno... a jbg, i srebrenica će bit sjutra davno ali mi ne daš disat od nje... a ona i sukob u bosni imaju svoj pedigre jebeni... i tako ćemo od darvinovog majmuna do ko zna kad...

pustimo mrtve da počivaju, ajmo dalje... moramo jbg, ne možemo na silu u grob...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by String » 30 Oct 2014, 22:29

Lijepo se igrajte...bez svadje...
Za bilo koji masakr kriv je onaj na kome je masakr pocinjen. Zasto?
Pa jednostavno je -JER SE NIJE NAORUZAO NA VRIJEME!!
Nikad necu zaboraviti rijeci onog pickastog A.I. "Izadjite na mitinge mirno, rata nece biti...nemojte da se brinete." Uspavao je svoj vlastiti narod....
Jos su slali iz Sarajeva pedere one da dodju u Tuzlu da razjebu Patriotsku Ligu jer su znali sta spremamo ovdje i koliko oruzja imamo. !!!
Nikad necu zaboraviti rodjaka koji je par mjeseci pred rat razjebao sijelo u svojoj kuci jer je ispod kauca izvukao "papovku" iz kroz prozor opalio 2 metka. Ljudi pobjegli bosi sa sijela...poslije ga nazivali budalom....a covjek zaustavi 2 JNA kamiona na Brcanskoj malti...Ta dva kamiona su imala na sebi streljiva da izvedu iz stanova pola Tuzle pa MASAKRIRAJU gdje hoce i kako hoce.
Ali mi te nismo slusali merhametAlija...
Image

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 30 Oct 2014, 22:30

dosta je mjenjanja granica!
nijesam za otcjepljenje rs, ona je tu da bude sigurnost i svoja sa zakonima da joj sarajevački alijaši ne nature alijine planove, ali vjerujem da će svega tioga bit manje i manje i nikako nijesam za cjepanje! i ovako ste u bosni jadni za pogledat sa strane... svako na svoju stranu, a kakvi bibili otcjepljeni? još jadniji, manji... držte se skupa jebo više rata, i budite švajcarska...

svega mi nijesam za cjepanje jer dovodi do sranja to je i budala uvidjeo... šaka jada pa još na tri djela? a jedni isti... bosančerosi (ne vredjam ovim)

bez obzira što sam ja jugonostalgičarski nstrojen, što sam samo za jedinsvtenu bosnu, što me ne razumijete vi (večina ovdje koja u meni vidi isključivo srbina samim tim obavezno četnika! , bez obzira što ovi u rs mi idu na kurac sa dodikom krelcem koji je sramota za ljudski rod) nikada za cjepanje neću biti... narod je tamo popušio a rukovodioci su mu postali neko preko noći...

ajmo dalje salahudine, ti se klanjaj, onaj nek se krsti s tri prsta il punom šakom, men svejedno...


imam jednog boga u bosni, pape! safet sušić :)

bosna je prelijepa, i prirodnim ljepotama i šarenolikošću, pa šta ako su tri vjere, vidji amerike? ateista sam pa znam šta pričam, vjerujte vi svo troje u šta oćete al počnite prvo vjerovat u čovjeka... pola sam bosanac po majki, od mene imaš pruženu ruku...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 30 Oct 2014, 22:36

laganini wrote:ma bilo je sranja sa svi strana..budale nisu strane ni jednoj naciji ni narodu ali srbija tj.njena politika je bila okidač da su prihvatili realnu situaciju da neko jednostavno želi svojim putem sva sranja bi se izbjegla..i zato je srbija odgovorna a sve nus pojave su bile usputne pojave..ko da je merčap bio faktor :jok


pa u hrvatskoj nije krneulo sve mirno... kršenje ustava je bilo u hrvatskoj tj mjenjanje... srbi izbacivanjem i onim progromom merčepa vidješe otvorenu jamu jasenovca a priznaćeš strah im je bio za razumjet... ko se jednom opeče... e sad što se posle očas posla uz političare pretvorilo u opšu frku i hajku i povampireno četništvo...


znam ja da vi odoste, ok idite ali nijeste niakd otisli da srbi to nijesu osetili... sve u svemu bolje vam je ovako kad ih skoro nema... sigurno nsite planirali imati ih uz sebe stalno i dati im ista prava?

vidjeli smo ta prava početkom 1991 kad su leteli sa posla ko metlicom...


ma nije merčep već moj pokojni čukundjed :D no batalimo to
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by String » 30 Oct 2014, 22:39

Ma kakav mir ljudi????
Samo rat!!! Skupljajte oruzje i kad se ova nova vlast "dogovori" oko svih sitnica, uzmite oruzje i opalite sebi metak u glavu.
Ovo ce postati mala Sirija uskoro...dobro zapamtite sta sam napisao...
Image

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by mrki62 » 30 Oct 2014, 22:50

String wrote:Lijepo se igrajte...bez svadje...
Za bilo koji masakr kriv je onaj na kome je masakr pocinjen. Zasto?
Pa jednostavno je -JER SE NIJE NAORUZAO NA VRIJEME!!
Nikad necu zaboraviti rijeci onog pickastog A.I. "Izadjite na mitinge mirno, rata nece biti...nemojte da se brinete." Uspavao je svoj vlastiti narod....
Jos su slali iz Sarajeva pedere one da dodju u Tuzlu da razjebu Patriotsku Ligu jer su znali sta spremamo ovdje i koliko oruzja imamo. !!!
Nikad necu zaboraviti rodjaka koji je par mjeseci pred rat razjebao sijelo u svojoj kuci jer je ispod kauca izvukao "papovku" iz kroz prozor opalio 2 metka. Ljudi pobjegli bosi sa sijela...poslije ga nazivali budalom....a covjek zaustavi 2 JNA kamiona na Brcanskoj malti...Ta dva kamiona su imala na sebi streljiva da izvedu iz stanova pola Tuzle pa MASAKRIRAJU gdje hoce i kako hoce.
Ali mi te nismo slusali merhametAlija...
:ok
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 30 Oct 2014, 22:57

ovaj forum je dobar, bosna ima problem ima i sukoba verbalnog al nek ostane na tome a i to će nas jendom umorit... nek se djeca ljubakaju, nek dižu da prostish kitu mjesto oruzhje nek se bebe radjaju... ja sam na primjer da se slavi dejton i nikako ne mogu da shvatim mrkija koji tu naturuje aliji (kojeg podnosim koliko i klintona) da je izdao.... a ovamo je za mir?


pa ljudi dejton je ipak doneo mir i ako svi potrčaše u avlije granice odmah povlačit i svoju policiju stavljat, no ipak mir... a vremenom sve će doć na svoje i vjerujem biće svajcarska ...
ajmo iskreno bez da vredjam srbiju daleko bilo... ovdje posprdno govore o bosancima mislim na srbe iz bosne, oni su im čim zabrljaju priprosti bosanci, oni su im dodjoshi, oni su im jednostavno bosancerosi... jel bolje u hrvatskoj za hercegovce? sjetite se natpisa "vratite nam komsije srbe evo vam hercegovci"...


lako je iz srbije i hrvatske laprdat kad te zabole... mene je pola bosansko, odranilo me to... mene je bosna mila i tako će ostat... da i ja sam dodjosh ovdje , malo crnogorski kako kazu malo bosanski...

a vi tamo drugo osim bosne nemate zato držte se skupa i use i u svoje kljuse...


idemo dalje, zdravo bio :D
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 38035
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 3017 times
Been thanked: 2340 times
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by Pasaga » 31 Oct 2014, 09:49

String wrote:Ma kakav mir ljudi????
Samo rat!!! Skupljajte oruzje i kad se ova nova vlast "dogovori" oko svih sitnica, uzmite oruzje i opalite sebi metak u glavu.
Ovo ce postati mala Sirija uskoro...dobro zapamtite sta sam napisao...
:ruke

Uvjek,to bi nam morala biti pouka,nazalost vecini nije.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by KOMESAR » 31 Oct 2014, 10:07

String wrote:Lijepo se igrajte...bez svadje...
Za bilo koji masakr kriv je onaj na kome je masakr pocinjen. Zasto?
Pa jednostavno je -JER SE NIJE NAORUZAO NA VRIJEME!!
Nikad necu zaboraviti rijeci onog pickastog A.I. "Izadjite na mitinge mirno, rata nece biti...nemojte da se brinete." Uspavao je svoj vlastiti narod....
Jos su slali iz Sarajeva pedere one da dodju u Tuzlu da razjebu Patriotsku Ligu jer su znali sta spremamo ovdje i koliko oruzja imamo. !!!
Nikad necu zaboraviti rodjaka koji je par mjeseci pred rat razjebao sijelo u svojoj kuci jer je ispod kauca izvukao "papovku" iz kroz prozor opalio 2 metka. Ljudi pobjegli bosi sa sijela...poslije ga nazivali budalom....a covjek zaustavi 2 JNA kamiona na Brcanskoj malti...Ta dva kamiona su imala na sebi streljiva da izvedu iz stanova pola Tuzle pa MASAKRIRAJU gdje hoce i kako hoce.
Ali mi te nismo slusali merhametAlija...
:ok
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by storm » 31 Oct 2014, 10:21

Netko je rekao, u ratu se treba pripremati na mir, u miru se treba spremati na rat... :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 38035
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 3017 times
Been thanked: 2340 times
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by Pasaga » 31 Oct 2014, 10:24

storm wrote:Netko je rekao, u ratu se treba pripremati na mir, u miru se treba spremati na rat... :cudi
...ovo stoji...
samo za j..ebeni balkan.... :lupa :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 31 Oct 2014, 11:47

Salahuddin wrote:
drugrankovic wrote:ovaj forum je dobar, bosna ima problem ima i sukoba verbalnog al nek ostane na tome a i to će nas jendom umorit... nek se djeca ljubakaju, nek dižu da prostish kitu mjesto oruzhje nek se bebe radjaju... ja sam na primjer da se slavi dejton i nikako ne mogu da shvatim mrkija koji tu naturuje aliji (kojeg podnosim koliko i klintona) da je izdao.... a ovamo je za mir?


pa ljudi dejton je ipak doneo mir i ako svi potrčaše u avlije granice odmah povlačit i svoju policiju stavljat, no ipak mir... a vremenom sve će doć na svoje i vjerujem biće svajcarska ...
ajmo iskreno bez da vredjam srbiju daleko bilo... ovdje posprdno govore o bosancima mislim na srbe iz bosne, oni su im čim zabrljaju priprosti bosanci, oni su im dodjoshi, oni su im jednostavno bosancerosi... jel bolje u hrvatskoj za hercegovce? sjetite se natpisa "vratite nam komsije srbe evo vam hercegovci"...


lako je iz srbije i hrvatske laprdat kad te zabole... mene je pola bosansko, odranilo me to... mene je bosna mila i tako će ostat... da i ja sam dodjosh ovdje , malo crnogorski kako kazu malo bosanski...

a vi tamo drugo osim bosne nemate zato držte se skupa i use i u svoje kljuse...


idemo dalje, zdravo bio :D
Ti nisi nimalolos covjek Rankovicu. Samo cinjenica da si jedini Srbin na forumu te odmah stavlja u neki defanzivni stav, sto nije potrebno. O svemu mozemo pricati i nista nije tabu. Samo treba naci odredjeni podforum i temu za to.
Drago mi je sto volis Bosnu. Cini mi se da tu Bosnu vise vole oni koji ne zive u njoj, negoli veliki broj ljudi (ovdje moram podvuci da se radi vecinom o Srbima i Hrvatima, iako zbilja mrzim generalizaciju). Bosna je divna zemlja i mogla bi da funkcionise kao sto je onomad Jugoslavija. Mi imamo dosta prirodnih resursa, ljepota... ali nam je bitnije da bude "nas" ministar, nego da dovedemo nekog bogatog Arapa ili Nijemca da ulozi pare ocdje i da otvori radna mjesta. Nema veze gdje. Banja Luka, Mostar, Sarajevo, Tuzla, Bijeljina, Neum...

j.... ti, sto me uhvati nostalgija. Jos malo, akobogda. :)


jebo zemlju koja bosnu nema rekose ljudi odavno... :)


pa kad već kažemo jugoslavija bosna je to najviše bila, i u samom II sv ratu, partizana najviše tamo, a u srbiji i hrvatskoj pogotovo nacionalne vojske da ne kažem ustaše i četnici... tako je


što se tiče mog defanzivnog stava, ne namećem ga sebi odmah iz činjenice kao manjina ovdje, već u stavovima gdje nemamo isto mišljenje a tamo gdje sam apsolutno siguran da je prodaja magle (ovčara- gdje se od muve pravi magarac a od zlikovca žrtva) bez pardona pokažem da me za ovčaru zabole koliko i za lanjski snjeg... a kamoli da nešto branim jednostavno kažem neka su pokokali gamad...
ostalo je durga priča i imamo i mi svojih sranja velikih... aj više u materinu i mi i hrvati i bošnjaci... treba da stalno drvimo jedno isto i unedogled da stvaramo nestabilan reon... a licemjerno je da mi odavde i hrvati iz hrvatske pujdamo bosance tamo a kad nam dodju ovamo nije su nam srbi a ne već samo bosančerosi! pa pustimo ih onda...


englezi i francuzi ratovali sto godina rat se tako i zove... pa sad pobratimi, zapadne sile u isti koš pišaju... a mi? mi smo krelci koji nemaju mozga? mi ne znamo za dosta? j.... ti ta bosna je krvava haljina stalno... u pm više... ja da imam uticaj ja bi na primjer skinuo dodika i reko sad ćeš ako ništa drugo (pošto je lopov neviđeni) bar da odgovaraš za uvrede i psovke prostačino... a sarajevu ponudio iskrenu ruku, i rekao ajmo dalje a ko ispadne budala što je hteo mirno i pošteno zajednički dalje, dižemo ruke i svako sebi za svagda...
da vide da želim dobro a ako mi na dobro neko odgovori kamenom (sumnjam da će to iko uradit) onda ga nogom gurni u pm... za svadju su potrebni dvoje... ja je neću više, time sam shvatio da u stvari patriota, hoće sigurnu budućnost svom naraštaju... a patriotizam je da se djeca radjaju da dožive konačno bar dve generacije ovdje bez rata za početak... i da pradjed gleda svoje potomke a ne njihove grobove... bosnu bi mnogi poželjeli, toliko bogatstava, toliko ljepote... iskoristiti to, pa neka su vlasnici i arapi jebe vam se evo ih u bg uložili pare boli nas kurac...

samo nek krene... nek se stvaraju radna mjesta, nek se počne jopet... pa turizam kad vam opet procvjeta, pa jednog dana da opet gledamo bob na trebeviću!


a bosanska nacija, ne srpska, ne hrvatska ne bošjačka, već kako i jes bosanska u inat svima... svoja i posebna, jer zna svaki srbin odande da je on bosanac gdje god otishao... posebno u srbiji, pa čemu onda bježat od sebe?


ovako bih ja to učinio, dodjem i ponudim ruku komesaru na primjer, on počne na primjer lajat o bla bla bla, ja kažem ok, okrenem se i vidim imal drugih normalnih a njemu zatvorim prag i kažem odabij za vjek vjekova... jer nema kraja sukobljenim i različitim pričama jedino da na kraju od muke vadimo i vidimo kome je veći?


budalu nogom od sebe a čovjeku ruku... to je jedino pravo mjerilo
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by storm » 31 Oct 2014, 12:11

što se tiče mog defanzivnog stava, ne namećem ga sebi odmah iz činjenice kao manjina ovdje, već u stavovima gdje nemamo isto mišljenje a tamo gdje sam apsolutno siguran da je prodaja magle (ovčara- gdje se od muve pravi magarac a od zlikovca žrtva) bez pardona pokažem da me za ovčaru zabole koliko i za lanjski snjeg... a kamoli da nešto branim jednostavno kažem. neka su pokokali gamad..
Napišeš par smislenih rečenica, pa sam sebi pljuneš na obraz ...
znaš li uopće tko je pobijen na ovčari ? samo melješ merčep, pa merčep... to ti je jedini argument, jer si sustavno punjen glupostima 25 godina srpskom propagandom .....ajde i neki drugi izvor otvoreno pročitaj i dopusti, da ima i tu malo istine ... ja sam bio isti devedesetih, dok nisam uvidio, da baš i nije uvijek bilo sve tako ,kako mi je rečeno i kako sam ja želio to razumjeti ... kad to većina prihvati, e onda možemo dalje...
problem je u sklopu u balkanskim mozgovima, da onog koji ne misli kao ti, treba jednostavno ukokati i to je sve u redu, jel ... ionako su gamad :rol
onda pričaš o krelcima koji nemaju mozga ...

i može rasprava, ali bi bilo lijepo da se o događajima tipa ovčara, srebrenica i mnogim drugim, ne nabacuješ pridjevima gamad i slično ...jer se radi o žrtvama i imaj malo pijeteta, šta god ti mislio o tome...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by mrki62 » 31 Oct 2014, 12:55

@storm, ma koliko tebi smetalo al o Merčepu se po komandi malo piše a da ima krvave ruke - ima.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by storm » 31 Oct 2014, 13:27

mrki62 wrote:@storm, ma koliko tebi smetalo al o Merčepu se po komandi malo piše a da ima krvave ruke - ima.
Ima sigurno, ja prilično dobro znam šta se radilo, zato nisam isključiv..
Zato ne podnosim kad druga strana je... Ako si primjetio ja se prvi sprdam s našim debilima i svatko treba krenuti od sebe...
Eto sad je komanda druga u odnosu na ona vremena i što je :cudi nema nedužnih, to je... Pričam o vodstvenoj strukturi naravno...
Svaka istraga duboko bi zasjekla i u postojeću garnituru, posredno ili.. neposredno... U svim državama
Mi smo za protektorat zreli, koje države...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by Spanac_113 » 31 Oct 2014, 13:30

tu bih prednjaci, mi smo odavno protektorat :ok

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by mrki62 » 31 Oct 2014, 13:36

Isključiv je mnogo ko al mi to ne znamo.
Mnogi su nedodirljivi, dok ova il ona država ne dobije pritisak pa vlast mora proraditi na ovom il onom slučaju.
Već sam pisao, od 2004 - 2008 vladajući u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji i Francuskom su procesuisani al ne zato što je to htjela država iliti sudstvo, već zato što je bio pritisak iz EU.
Pa nisu Hrvati iz nekih svojih saznanja hapsili Sanadera ili Slovenci JJ ili Berluskonija, ............ ne ganjaju Francuzi Sarkozya zato što su tobože nešto otkrili.
Pozadina je ko zna šta i ko zna kakve su milijarde u igri.

tu bih prednjaci, mi smo odavno protektorat
Dok je ovaca - bit će vune il ko što ja volim reći; budalama nikad kraja.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 31 Oct 2014, 13:43

storm wrote:
što se tiče mog defanzivnog stava, ne namećem ga sebi odmah iz činjenice kao manjina ovdje, već u stavovima gdje nemamo isto mišljenje a tamo gdje sam apsolutno siguran da je prodaja magle (ovčara- gdje se od muve pravi magarac a od zlikovca žrtva) bez pardona pokažem da me za ovčaru zabole koliko i za lanjski snjeg... a kamoli da nešto branim jednostavno kažem. neka su pokokali gamad..
Napišeš par smislenih rečenica, pa sam sebi pljuneš na obraz ...
znaš li uopće tko je pobijen na ovčari ? samo melješ merčep, pa merčep... to ti je jedini argument, jer si sustavno punjen glupostima 25 godina srpskom propagandom .....ajde i neki drugi izvor otvoreno pročitaj i dopusti, da ima i tu malo istine ... ja sam bio isti devedesetih, dok nisam uvidio, da baš i nije uvijek bilo sve tako ,kako mi je rečeno i kako sam ja želio to razumjeti ... kad to većina prihvati, e onda možemo dalje...
problem je u sklopu u balkanskim mozgovima, da onog koji ne misli kao ti, treba jednostavno ukokati i to je sve u redu, jel ... ionako su gamad :rol
onda pričaš o krelcima koji nemaju mozga ...

i može rasprava, ali bi bilo lijepo da se o događajima tipa ovčara, srebrenica i mnogim drugim, ne nabacuješ pridjevima gamad i slično ...jer se radi o žrtvama i imaj malo pijeteta, šta god ti mislio o tome...


generacijo, s obzirom kako su proizveli taj vukovar (period proleće i rano ljeto 1991 i tokom rata unutar grada) super je što su civili pušteni (mislim na žene starce djecu) !!! treba biti realan, onu klanicu i pobijenih 200- 300 srba još tokom sfrj u to proleće, pa otzpuštanaj s posla, dizanja kuća u vazduh, šta sve ne... Samo se čekalo da se dohvate te opet ponavljam dobro je te u toj hajci odoše samo zlotvori... jbg tad je teško i ostat normalan kad osvjeta radi...
Šta su mislili, po upadu unutra nema vojnika? pojela maca? kur moj...


Vukovar je nešto drugo, gledaj kako ti volja, ja reko, za ovčaru stida i brige ni malkice... ni trunku. Jok!


Trebali smo im donet bonu i mlijeka... Ma jok trebali smo se sami na početku preklat ili otić... da olakšamo zlikovcima muke da ne dižu jarmu... Znaš dobro da su izgubili u vukovaru, popušili baš tu, na izborima, i onda sejali smrću strah u kosti... Kad je stigo poštar sa računom da se plati ajmo u bolnicu, ranjenici jadni?


kako da ne... i dakako nijesu svi pokokani, oni za koje se sumnjalo su hapšeni ali su se svi dokopali slobode...


ma znaš vrlo dobro da sam u pravu
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ratni masakri - ko je kriv?

Post by drugrankovic » 31 Oct 2014, 13:54

s druge strane ja sam da martić odgovara u zagrebu... neka plaća tamo račune i on... jeo je govna nikako nije hteo razgovor o opstanku u hrvatskoj uz savjete da iznudimo što veću zaštitu srba... jok, eto mu sad... još bi ga sudio i ovdje za indirektno učestvovanje u protjerivanju 500 000 ljudi i ubistvu 2000 tokom oluje, jer je idiot odbio z 4!!!


natenane bi ga morio gladju a batinama podsećao a svaku žrtvu sa svake strane...


i te kako je kriv za mnoga sela po lici , dje su poubijana hrvatska nejač... starci uglavnom... junak martić kako ne
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests