Lud, zbunjen, normalan

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Maja » 26 Dec 2023, 10:02

Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 08:02 Svako ima svoj ukus i mišljenje kada je serija prestala biti duhovita i od koje sezone ali su meni ubjedljivo usrali seriju kada su počeli prikazivati seriju u seriji, tj. kada je Faruk počeo snimati seriju pa je pola epizode bila radnja a druga polovina epizode dešavanja u Farukovoj seriji.

Pa su jedno vrijeme epizode bile, pola LZN a pola snimanje na setu Konak kod Hilmije :grana

To i kada je Feđa Isović počeo svoje FGR komplekse liječiti u seriji, pa se Damir ljuti kada je saznao da u Džebrinoj školi ubacuju H u riječi ili kada je Džebra našao curu što nosi hidžab pa je na kraju spremna bila zbog ljubavi da ga skine :bua
Serija je bila jako dobra prve nekolike sezone tj s Dinom, Ivanom, Djidjimilovicem, Enesom iz stranke, Sefikom... Parnica Marije i muza, ekstra. Ono kad Dino radi pilates ili jede cevape, ekstra. Kad Enes udari Izeta pa se prepadne da nije ostetio sluzbeno auto i hoce da zove hitnu a nema kredita a Izet sjedi na cesti i kuka za prolivenim mlijekom, ekstra. Samirove lukavstine, ekstra. Sve je to bilo u prvim sezonama.

Interesantno, kad se Sefika ponovo vratila u seriju...nije to ta Sefika. Nije vise bila zanimljiva.
Seriju je poslije (za mene) jedino odrzavala Marija.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Naseef Mushroom » 26 Dec 2023, 10:45

Maja wrote: 26 Dec 2023, 10:02
Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 08:02 Svako ima svoj ukus i mišljenje kada je serija prestala biti duhovita i od koje sezone ali su meni ubjedljivo usrali seriju kada su počeli prikazivati seriju u seriji, tj. kada je Faruk počeo snimati seriju pa je pola epizode bila radnja a druga polovina epizode dešavanja u Farukovoj seriji.

Pa su jedno vrijeme epizode bile, pola LZN a pola snimanje na setu Konak kod Hilmije :grana

To i kada je Feđa Isović počeo svoje FGR komplekse liječiti u seriji, pa se Damir ljuti kada je saznao da u Džebrinoj školi ubacuju H u riječi ili kada je Džebra našao curu što nosi hidžab pa je na kraju spremna bila zbog ljubavi da ga skine :bua
Serija je bila jako dobra prve nekolike sezone tj s Dinom, Ivanom, Djidjimilovicem, Enesom iz stranke, Sefikom... Parnica Marije i muza, ekstra. Ono kad Dino radi pilates ili jede cevape, ekstra. Kad Enes udari Izeta pa se prepadne da nije ostetio sluzbeno auto i hoce da zove hitnu a nema kredita a Izet sjedi na cesti i kuka za prolivenim mlijekom, ekstra. Samirove lukavstine, ekstra. Sve je to bilo u prvim sezonama.

Interesantno, kad se Sefika ponovo vratila u seriju...nije to ta Sefika. Nije vise bila zanimljiva.
Seriju je poslije (za mene) jedino odrzavala Marija.
Ma i propast te serije je za mene tipičan primjer našeg mentaliteta. Kada se pogledaju mnogi američki i britanski sitcomi koji traju 5, 10 ili čak 15 godina, uglavnom je ista postava u 1000. epizodi kao što je bila i u prvoj epizodi. Isti konobar, iste komšije, iste kolege na poslu.
Mi smo imali seriju kakvu bi nam ostale serije sa Balkana mogli pozaviditi, i nakon par sezona se sve raspalo.

Naravno, ne može se uticati na smrt kao kod Žana i Vanje, ali Šefika, Stjepan i Dino su napustili zbog svađe zbog novca.

Isto tako, iako su Milena i Seka iz Srbije, uklopile su se perfektno u seriju ali su onda krenuli sa kroatiziranjem serije kada su se počeli dovoditi hrvatske B glumce zbog hrvatskog tržišta.
Šta je interesantno, jednom sam iz dosade čitao hrvatske i srbijanske forume na temu LZN i oni su isto hvalili prve sezone ali su i oni počeli kritikovati i pljuvati sezone koje su kasnije snimili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Maja » 26 Dec 2023, 10:58

Da, da, Senka i Spomenka su bile dobre.
Goran Navojec Dinin rodjak, sta li, i ne bas. Onda ona Ruza sto je bila s Izetom a njena kcerka s Damirom, cini mi se. Isto nula.
Al ko ce sve glumce popamtiti. Bas cu jednom pogledati na wiki ko je sve glumio.
PS Senada mi je kao lik bila super.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15226
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 977 times
Been thanked: 972 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu se snimaju nove epizode "Lud, zbunjen, normalan", spremite se za urnebes

Post by Tokmak » 26 Dec 2023, 13:13

Bosnia_Nord wrote: 26 Dec 2023, 08:58
Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 08:08 Kad smo već kod toga, gdje je Insomnia? :oo
Kad sam zadnji put bio ovdje, on je još bio aktivan.
Banovan, nema ga do augusta mislim.
Behko baniso ,slučajno ili ne, jedinu bošnjačku joporbu na forumu na godinu dana. :dole
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Naseef Mushroom » 26 Dec 2023, 13:37

Maja wrote: 26 Dec 2023, 10:58 Da, da, Senka i Spomenka su bile dobre.
Goran Navojec Dinin rodjak, sta li, i ne bas. Onda ona Ruza sto je bila s Izetom a njena kcerka s Damirom, cini mi se. Isto nula.
Al ko ce sve glumce popamtiti. Bas cu jednom pogledati na wiki ko je sve glumio.
PS Senada mi je kao lik bila super.
Ali šta se desilo sa onim glumcem što glumi Damira? Moamer Kasumović. Nije nikada bio duhovit niti upečatljiv ali je se u zadnjim sezonama ponašao kao narkoman, ne mislim na lika kojeg je glumio, da je Damir u seriji puko ili se drogira, već na Moamera lično. Grimase i keslanje i kod najobičnije scene.
Da je bio takav od početka pa bi rekao čovjek to je njegov stil, ali je se tek nakon par sezona počeo ponašati hiperaktivno.

Za mene je neduhoviti Kasumović ionako uvijek bio pogrešan izbor. Da sam se pitao ja bi Nermanu dao ulogu Damira

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Zana » 26 Dec 2023, 13:42

Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 13:37
Maja wrote: 26 Dec 2023, 10:58 Da, da, Senka i Spomenka su bile dobre.
Goran Navojec Dinin rodjak, sta li, i ne bas. Onda ona Ruza sto je bila s Izetom a njena kcerka s Damirom, cini mi se. Isto nula.
Al ko ce sve glumce popamtiti. Bas cu jednom pogledati na wiki ko je sve glumio.
PS Senada mi je kao lik bila super.
Ali šta se desilo sa onim glumcem što glumi Damira? Moamer Kasumović. Nije nikada bio duhovit niti upečatljiv ali je se u zadnjim sezonama ponašao kao narkoman, ne mislim na lika kojeg je glumio, da je Damir u seriji puko ili se drogira, već na Moamera lično. Grimase i keslanje i kod najobičnije scene.
Da je bio takav od početka pa bi rekao čovjek to je njegov stil, ali je se tek nakon par sezona počeo ponašati hiperaktivno.

Za mene je neduhoviti Kasumović ionako uvijek bio pogrešan izbor. Da sam se pitao ja bi Nermanu dao ulogu Damira

To se zove overacting
"exaggerated or over-theatrical acting"

Isto mislim o njemu
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Naseef Mushroom » 26 Dec 2023, 13:50

Zana wrote: 26 Dec 2023, 13:42
Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 13:37
Ali šta se desilo sa onim glumcem što glumi Damira? Moamer Kasumović. Nije nikada bio duhovit niti upečatljiv ali je se u zadnjim sezonama ponašao kao narkoman, ne mislim na lika kojeg je glumio, da je Damir u seriji puko ili se drogira, već na Moamera lično. Grimase i keslanje i kod najobičnije scene.
Da je bio takav od početka pa bi rekao čovjek to je njegov stil, ali je se tek nakon par sezona počeo ponašati hiperaktivno.

Za mene je neduhoviti Kasumović ionako uvijek bio pogrešan izbor. Da sam se pitao ja bi Nermanu dao ulogu Damira

To se zove overacting
"exaggerated or over-theatrical acting"

Isto mislim o njemu
Samo me čudi što nije bio takav od početka.

Mada, sada kada se vratim unazad, to je krenulo kada su on, Zana Marjanović, Mona Muratović i ostali pokrenuli onaj kabaret klub, a ko je jednom to pogledao zna da je tamo takva izvještačena gluma i overreacting.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lud, zbunjen, normalan

Post by Maja » 30 Dec 2023, 21:08

Njega i jesu pokvarili tokom serije. Susta suprotnost postenom, mirnom i normalnom studentu s pocetka.

Doprinos temi :D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests