Pretjerani čistunci

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

Dozvoljavate li pušenje u svom domu?

da
23
51%
da, ali samo u posebnoj prostoriji
6
13%
ne, gosti idu vani da zapale
16
36%
 
Total votes: 45

Ruana
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Ruana » 22 Mar 2013, 07:41

paparaci wrote:red je pola zivota :oo
Cistoca je pola zdravlja a boles je kad ti je vazno da daljinski npr. stoji uvjek sa lijeve strane televizora, boles je ako se moras tusirat najmanje tri puta dnevno. Takodje je boles ako sa vrata primjetis da recimo jakna nije na istoj vjesalici gdje je juce bila. Ako ti slucajno dok cistim prasinu promjenim mjesto za 10 cm. kljucevima a ti odma primjetis i to je bolest. Ovi mahniti danski doktori to zovu post ratnim sindromom, a ja ludilom.
Sta bi ti rekao da te neko zove na posao da te pita "juce kad si slagala robu iz susare, sto si stavila dzemper kod majica kratkih rukava" ?
Je li ti taj red zoves pola zivota. Po meni na ovaj nacin covjeku prodje pola zivota u beskorisnim stvarima.

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by hojla » 22 Mar 2013, 09:02

Ruana wrote:
paparaci wrote:red je pola zivota :oo
Cistoca je pola zdravlja a boles je kad ti je vazno da daljinski npr. stoji uvjek sa lijeve strane televizora, boles je ako se moras tusirat najmanje tri puta dnevno. Takodje je boles ako sa vrata primjetis da recimo jakna nije na istoj vjesalici gdje je juce bila. Ako ti slucajno dok cistim prasinu promjenim mjesto za 10 cm. kljucevima a ti odma primjetis i to je bolest. Ovi mahniti danski doktori to zovu post ratnim sindromom, a ja ludilom.
Sta bi ti rekao da te neko zove na posao da te pita "juce kad si slagala robu iz susare, sto si stavila dzemper kod majica kratkih rukava" ?
Je li ti taj red zoves pola zivota. Po meni na ovaj nacin covjeku prodje pola zivota u beskorisnim stvarima.
bravo....mani doktore...malo slobode u zivotu ...kako bi inace pravili greske....a stoji ona ljudska na greskama se ucimo..... :respekt
Our solution mind revolution

Blackhawk
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Blackhawk » 22 Mar 2013, 09:07

Bas tako Ruana...
Ne treba biti rob kuci i poslovima..
a za pusenje u kuci, evo insert iz serije Ljubav, navika i panika :)


[ytube][/ytube]

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Mar 2013, 09:09

Ruana wrote: Cistoca je pola zdravlja a boles je kad ti je vazno da daljinski npr. stoji uvjek sa lijeve strane televizora, boles je ako se moras tusirat najmanje tri puta dnevno. Takodje je boles ako sa vrata primjetis da recimo jakna nije na istoj vjesalici gdje je juce bila. Ako ti slucajno dok cistim prasinu promjenim mjesto za 10 cm. kljucevima a ti odma primjetis i to je bolest. Ovi mahniti danski doktori to zovu post ratnim sindromom, a ja ludilom.
Sta bi ti rekao da te neko zove na posao da te pita "juce kad si slagala robu iz susare, sto si stavila dzemper kod majica kratkih rukava" ?
Je li ti taj red zoves pola zivota. Po meni na ovaj nacin covjeku prodje pola zivota u beskorisnim stvarima.
Lakše je kad čovjek i sam shvati da njegovo ponašanje nije najnormalnije pa se pokuša nekako ispraviti.
Nekada će uspjeti, nekada neće, ali bitno je da se trudi.

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by hojla » 22 Mar 2013, 09:12

ma nes ti takve natjerat da shvate......oni misle da je to normalno...i ne mogu shvatit sto tebi smeta sto stalno "ravnaju" stvari jal kupe mrvice sa stola...a nidje se ne vidi.... bolest je to..... moja ti
Our solution mind revolution

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Mar 2013, 09:23

hojla wrote:ma nes ti takve natjerat da shvate......oni misle da je to normalno...i ne mogu shvatit sto tebi smeta sto stalno "ravnaju" stvari jal kupe mrvice sa stola...a nidje se ne vidi.... bolest je to..... moja ti
Znam da je bolest tj. poremećaj i zove se OKP (opsesivno-kompulzivni poremećaj). :)

Ima, ima i onih koji shvate. Od moje prijateljice muž je takav, dijagnosticiran mu je OKP jer se sam javio psihologu budući da je shvatio da ne živi normalno i da muči i sebe i svoju ženu i djecu. Prošao je terapiju, nekoliko njih. Sad mu je bolje, iako ga često uhvati da radi neke od tih stvari, prisjeti se što su mu rekli na terapiji i skulira se. Hvala bogu, čovjek je razuman a i imao je potporu svoje obitelji.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by STrendzer » 22 Mar 2013, 09:32

mozda sam i ja od toga "otisHo"?!..jer sam primijetio vec podavno da mi ruka non-stop automatski leti zensku medju noge,neki nagon je to,tesko mogu kontrolirat...bit ce da je to taj OKP..:hm..
:D

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Katja » 22 Mar 2013, 10:27

Je, burek, to je to.
Samo što se taj tvoj ne liječi psihologom nego ovakvom jednom pljeskom ko na tvom avataru. :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Ruana » 22 Mar 2013, 10:52

Nema tu pomoci, bilo je terapija koliko hoces ali pomaze jedan period pa opet isto. Naucis da zivis sa tim i to je to. Prvo sam se trudila pa sam se onda svadjala i onda poravnila. Kazu doktori da je posljedica rata i da treba godina i godina da se to izlijeci. Sad sam naucila da kad slozim robu ostavim na krevet da sam slozi, da ne diram sto me se ne tice, da kad idemo na odmor svak ima svoju torbu i ni slucajno ne pobrkam, da ne diramo ni djeca ni ja ono sto nije nase, posteljinu mijenjam djeci i na mojoj polovini kreveta a on sebi odavno sam prestala brojiti koliko cesto.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Nela » 22 Mar 2013, 11:01

Volim urednost i pedantna sam, ali ne znam zasto mi svaka stvar u kuci mora imati svoje mjesto i uvijek tu stajati. Sve, ali bas sve ima svoje mjesto, telefon, kljucevi i sl. ako nije na svom mjestu ja moram ustati i ostaviti na mjesto pa cak i ako sam legla :cudi ponekad se osjecam ko Monk.
Sto se tice cigara, sve liferujem na hodnik, zbog djeteta.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Ruana » 22 Mar 2013, 11:09

Ja mislim da kad bi neko zapalio cgar u nasoj kuci da bi moj muz dobio nervni slom.Takodje vazi i za alkohol.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Fatma » 22 Mar 2013, 11:22

Umjerenost u svemu...ako se može.

Ponekad,kad dođem kući i vidim sav taj nered koji smo ostavili i djeca(nisu više mali)što su u toku dana dodala na to,ja uzmem fino svoju dekicu i dremnem sat-dva....e sad da li sam "uhljup",kako se u našem kraju kaže,baš me briga.Svejedno me to čeka...prije ili kasnije.

Nedam sebe i svoje živce nizašta na svijetu,a pogotovo za kućne poslove....
Poenta je da opet sve stignem i da mi je kuća uvijek puna svijeta,uvijek nešto za pojesti i popiti...
Organizacija je čudo... ;)

dacina_curica
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by dacina_curica » 22 Mar 2013, 12:08

Katja wrote:
hojla wrote:ma nes ti takve natjerat da shvate......oni misle da je to normalno...i ne mogu shvatit sto tebi smeta sto stalno "ravnaju" stvari jal kupe mrvice sa stola...a nidje se ne vidi.... bolest je to..... moja ti
Znam da je bolest tj. poremećaj i zove se OKP (opsesivno-kompulzivni poremećaj). :)

Ima, ima i onih koji shvate. Od moje prijateljice muž je takav, dijagnosticiran mu je OKP jer se sam javio psihologu budući da je shvatio da ne živi normalno i da muči i sebe i svoju ženu i djecu. Prošao je terapiju, nekoliko njih. Sad mu je bolje, iako ga često uhvati da radi neke od tih stvari, prisjeti se što su mu rekli na terapiji i skulira se. Hvala bogu, čovjek je razuman a i imao je potporu svoje obitelji.

Jup, ima nas sa funkcionalnim OKP-om, sve je to stvar treninga....

Kod mene se OKP pojavljuje kada sam u nekoj stresnoj situaciji....ovdje mislim na onaj ozbiljniji vid istog koji me pretvori u household fasistu samo takvog...Najgore mi je npr. na poslu kad se priblizi neki rok za predaju projekta ili kad treba poceti graditi pa te pritisnu sa svih strana...eh tada ako mi hemijske olovke njsu poredane po bojama onako kako (po meni) treba da budu mozak mi blokira skroz, instant lobotomija. Tako isto pred put, pogotovo kad je nesto vaznije u pitanju, ma nema gdje me nema po par sedmica unaprijed...mah, rekoh ja da sam malo :lud

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Julia-Klara » 22 Mar 2013, 12:12

Nela wrote:Volim urednost i pedantna sam, ali ne znam zasto mi svaka stvar u kuci mora imati svoje mjesto i uvijek tu stajati. Sve, ali bas sve ima svoje mjesto, telefon, kljucevi i sl. ako nije na svom mjestu ja moram ustati i ostaviti na mjesto pa cak i ako sam legla :cudi ponekad se osjecam ko Monk.
Sto se tice cigara, sve liferujem na hodnik, zbog djeteta.
pa vidi mi potpisa :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Ruana » 22 Mar 2013, 12:22

Fatma wrote:Umjerenost u svemu...ako se može.

Ponekad,kad dođem kući i vidim sav taj nered koji smo ostavili i djeca(nisu više mali)što su u toku dana dodala na to,ja uzmem fino svoju dekicu i dremnem sat-dva....e sad da li sam "uhljup",kako se u našem kraju kaže,baš me briga.Svejedno me to čeka...prije ili kasnije.

Nedam sebe i svoje živce nizašta na svijetu,a pogotovo za kućne poslove....
Poenta je da opet sve stignem i da mi je kuća uvijek puna svijeta,uvijek nešto za pojesti i popiti...
Organizacija je čudo... ;)
Imas i pravo. Ista sam ti, doduse za razliku od tebe ja slusam rondanje ali navikne covjek na sve. Volim licnu higijenu i volim da je kupatilo uvjek cisto a ostalo kad stignem i kad mogu. Mrzim sprave kao sto su usisivac, sporet, cetke itd. Svekrva mi je obecala za rodjendan kupiti usisivac sto sam usisava.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by dacina_curica » 22 Mar 2013, 12:27

Julia-Klara wrote:
Nela wrote:Volim urednost i pedantna sam, ali ne znam zasto mi svaka stvar u kuci mora imati svoje mjesto i uvijek tu stajati. Sve, ali bas sve ima svoje mjesto, telefon, kljucevi i sl. ako nije na svom mjestu ja moram ustati i ostaviti na mjesto pa cak i ako sam legla :cudi ponekad se osjecam ko Monk.
Sto se tice cigara, sve liferujem na hodnik, zbog djeteta.
pa vidi mi potpisa :hihi
Svi smo mi haman Monk. :grana :valja

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Nela » 22 Mar 2013, 12:29

dacina_curica wrote:
Julia-Klara wrote:
Nela wrote:Volim urednost i pedantna sam, ali ne znam zasto mi svaka stvar u kuci mora imati svoje mjesto i uvijek tu stajati. Sve, ali bas sve ima svoje mjesto, telefon, kljucevi i sl. ako nije na svom mjestu ja moram ustati i ostaviti na mjesto pa cak i ako sam legla :cudi ponekad se osjecam ko Monk.
Sto se tice cigara, sve liferujem na hodnik, zbog djeteta.
pa vidi mi potpisa :hihi
Svi smo mi haman Monk. :grana :valja
Kako vi mene utjesite ma :ljub
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Fatma » 22 Mar 2013, 12:33

:hihi Fatma je napisao/la:
Umjerenost u svemu...ako se može.

Ponekad,kad dođem kući i vidim sav taj nered koji smo ostavili i djeca(nisu više mali)što su u toku dana dodala na to,ja uzmem fino svoju dekicu i dremnem sat-dva....e sad da li sam "uhljup",kako se u našem kraju kaže,baš me briga.Svejedno me to čeka...prije ili kasnije.

Nedam sebe i svoje živce nizašta na svijetu,a pogotovo za kućne poslove....
Poenta je da opet sve stignem i da mi je kuća uvijek puna svijeta,uvijek nešto za pojesti i popiti...
Organizacija je čudo... ;)

Imas i pravo. Ista sam ti, doduse za razliku od tebe ja slusam rondanje ali navikne covjek na sve. Volim licnu higijenu i volim da je kupatilo uvjek cisto a ostalo kad stignem i kad mogu. Mrzim sprave kao sto su usisivac, sporet, cetke itd. Svekrva mi je obecala za rodjendan kupiti usisivac sto sam usisava.

Hehe...ja sam preduhitrila ostale,pa ja rondam njima....vrištim što nisu spremili svoje sobe,odnijeli smeće..i kad završim sa tim,onda nastupa gore navedeno.... :hihi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by STrendzer » 22 Mar 2013, 13:09

Katja wrote:Je, burek, to je to.
Samo što se taj tvoj ne liječi psihologom nego ovakvom jednom pljeskom ko na tvom avataru. :oo
Katja,jesi mi i ti neka!?..ja ocekujem neku pomoc od tebe da rijesim onaj problem, a ti bi me pljeskala.. :oo ;)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Pretjerani čistunci

Post by Julia-Klara » 22 Mar 2013, 13:23

evo od mene pomoc-pila i rezemo ruku odmah...jel posteno?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest